Отримання засновником БО благодійних пожертв на особисту картку

12 грудня 2017, 13:24 до роздiлу

Ірина Віхляєва

Добрий день! Прошу підказати, чи можна засновнику Бо БФ, отримувати кошти від благодійникыв на його картку. Чи потрібно потім вносити на розрахунковий рахунок фонду. Дякую.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

12 грудня 2017, 13:24

Доброго дня!

Отримання благодійної допомоги засновником БФ без наступної передачі коштів БФ становитиме доход такого засновника і оподатковуватиметься в порядку, визначеному Податковим кодексом.

Щодо публічного збору благодійних пожертв засновником для БФ (тобто з передачею коштів БФ), чинне законодавство розглядає декілька варіантів, а саме:

- згідно ч. 2 ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації. Довіреність має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.

- згідно ч. 3 тієї статті особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв на користь благодійної організації від власного імені, діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з такою благодійною організацією. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання, порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації та відповідальність сторін у разі порушення контракту (договору) або порядку використання пожертв.

Оскільки чинне законодавство чітко не регулює питання оподаткування та наявність елементу фінансових послуг в даному питанні, рекомендую для підсилення своєї позиції отримати відповідні офіційні роз'яснення.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути