Оподаткування благодійної пожертви

29 грудня 2021, 17:27 до роздiлу

Кучеренко Михайло

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи, благодійний фонд – закордоном. Цільове використання благодійної пожертви на території України – освіта, охорона здоров’я. Дякую!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

29 грудня 2021, 17:27

Добрий день!

Оскільки сам зарубіжний фонд, як і його представництво відносяться згідно пп. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу до нерезидентів, вказаний як благодійна допомога дохід підлягатиме оподаткуванню податком на прибуток за ставкою 15%, при цьому резидент, що виплачує такий дохід, виступатиме податковим агентом із зобов'язанням утримати і сплатити податок в бюджет при виплаті доходу (згідно пп. ї) пп. 141.4.1 та пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу). Відповідне звільнення або менша ставка можуть бути встановлені у конвенції про уникнення подвійного оподаткування з відповідною країною, податковим резидентом якої є фонд. У такому разі резидентам, що надають пожертви, необхідно буде отримати документальне підтвердження такого резидентства від фонду (п. 103.2 ст. 103 Податкового кодексу).

Оскільки юридичні особи-нерезиденти, що мають представництва в Україні, п. 64.5 ст. 64 Податкового кодексу зобов'язує встати на податковий облік, а згідно пп. 133.2.1 п. 133.2 ст. 133 Податкового кодексу платником податку на прибуток може бути і юридична особа-нерезидент, що отримує доходи джерелом походження з України, існує ризик постання питання про реєстрацію зарубіжного фонду платником податку на прибуток України, хоча відповідна практика ще не сформована і, на мою думку, не має достатніх правових підстав.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути

Порядок збору коштів шляхом краудфандінгу ГО

Доброго дня! хочемо збирати кошти шляхом краудфандінгу у себе на сайті. Зтикнулись з питаннями: 1. чи потрібно мати касовий апарат, щоб генерувати квитанції про отримані кошти? Ми - громадська організація зі статусом...

Переглянути