Можно ли собирать благотворительные взносы на личную банковскую карту директора благотворительного фонда ?

08 вересня 2016, 14:01 до роздiлу

Давид Джалагонія

Добрый день! Просим Вас проконсультировать нас по поводу - Можно ли собирать средства (пример - благотворительная помощь на реабилитацию подопечного) на личную банковскую карту директора благотворительного фонда и как потом за них отчитываться? Очень много людей, просят номер карты, для того, чтобы оказать помощь для нашего подопечного...

Відповідь

Лариса Жигун

08 вересня 2016, 14:01

Доброго дня, Давиде,

ні, не можна!

Всі кошти потрібно перераховувати лише на рахунок благодійної організації.  Якщо кошти будуть перераховані на особисту картку директора благодійної організації, Ви, як фізична особа маєте сплатити з цих сум податок на дохід фізичної особи.

Законодавством передбачене виключення, коли кошти можуть бути безпосередньо перераховані фізичній особі, у разі якщо це волонтер АТО. За умови, що волонтер зареєстрований у Реєстрі волонтерів АТО та надає допомогу для сприяння обороноздатності країни. В інших випадках всі благодійні пожертви мають бути перераховані лише на рахунки благодійної організації.

Крім того, звертаю Вашу увагу, що відповідно до пп. 133.4.1. п. 133.4. статті 133 Податкового кодексу України, неприбутковою організацією є організація, що одночасно відповідає, крім інших, такій вимозі: «установчі документи організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб».  

 

Таким чином, якщо кошти будуть перераховуватися на особисту картку посадової особи благодійної організації Ви підпадатимете під ризики виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

З повагою,

Лариса  

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути