Кошти від анонімних осіб на рахунках БО: правовий режим

15 грудня 2019, 14:53 до роздiлу

Алла Палашинська

Добрий день. На рахунок БО приходять кошти, які сплачені через термінали або картки особисті, відповідно особу неможливо ідентифікувати. Чи будуть якість проблеми із податковою чи інші нюанси?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

15 грудня 2019, 14:53

Доброго дня!

Податковий кодекс на сьогодні не обмежує джерела доходів благодійної організації, останні також не мають обов'язків щодо податкової ідентифікації благодійників, тому вважаю, що жодних негативних податкових наслідків в даній ситуації бути не повинно.

В той же час малоймовірно, але можна очікувати непорозумінь тощо в сфері відносин благодійної організації з відповідними благодійниками, наприклад щодо цільового використання благодійної пожертви, звітування про таке використання, в тому числі в залежності від умов відповідних благодійних програм (проектів), публічних оферт тощо благодійної організації. Конкретизувати можливі ситуації складно.

 

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути