Чи сплачує волонтер - приватна особа ПДФО при залученні пожертв на користь благодійної організації ?

27 липня 2016, 16:56 до роздiлу

Лариса Сідєльнік

Добрий день! Скажіть, будь ласка, як правильно оформити фінансову взаємодію при такій ситуації. Приватна особа співпрацює з благодійною організацією на підставі договору про волонтерську діяльність і залучає пожертви на свій рахунок (на персональну картку). По суті волонтер - фандрайзер. Залучені пожертви йдуть на програму організації - покупку гігієнічних засобів і передачу в інтернати (без передачі на рахунок фонду, але з чеками і актом прийняття в інтернаті). Чи приватна особа в такому випадку мусить сплачувати ПДФО?

Відповідь

Юрій Залуський, радник з питань податків Baker & McKenzie

27 липня 2016, 16:56

Доброго дня, Ларисо!

Нажаль Податковий кодекс не передбачає винятків для таких волонтерів-фандрайзерів. У Вашому випадку приватна особа буде змушена сплачувати ПДФО, шляхом декларування всіх сум зібраних від фізичних осіб та іноземних юридичних осіб в своїй річній декларації. Як наслідок, волонтер-фандрайзер буде змушений сплатити 18% ПДФО з цих сум.

Виняток передбачений лише для благодійників - фізичних осіб, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції (п.п. 165.1.54 Податкового кодексу). Так, кошти, перераховані на рахунки таких фізичних осіб звільняються від оподаткування, якщо вони використовуються для надання благодійної допомоги (1) учасникам бойових дій у зоні АТО, (2) осіб, що мешкали (мешкають) на територій проведення АТО та (3) учасникам Революції Гідності, що зазнали ушкоджень здоров'я.

Для уникнення оподаткування коштів зібраних волонтерами-фандрайзерами можемо лише порекомендувати перераховувати кошти від благодійника безпосередньо на рахунок благодійної організації (оминаючи волонтерів).

З повагою.

Юра

 

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути