Чи може ГО (громадська організація) ставити благодійні скриньки і збирати кошти таким чином?

21 червня 2016, 15:13 до роздiлу

Ira Slavinska

Доброго дня. Чи може ГО (громадська організація) ставити благодійні скриньки і збирати кошти таким чином?

Відповідь

Юлія Кірсанова, сертифікований фахівець з управління фінансами неприбуткових організацій

21 червня 2016, 15:13

Публічний збір благодійних пожертв є видом благодійної діяльності відповідно до ст. 5 та ст. 7 (п.1) Закону про  благодійну діяльність та благодійні організації  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5073-17.

У той же час згідно ст.   133.4.2 ПКУ « Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами».

Таким чином,  що не втратити статус неприбутковості, громадська організація повинна мати  в статуті запис про здійснення благодійної діяльності.

 

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути