Чи може благодійна організація проводити збір коштів на препарати чи аппаратуру для відділень лікарні ?

27 жовтня 2016, 18:07 до роздiлу

Леся Гуцаленко

Доброго дня. Чи може благодійна організація проводити збір коштів на препарати чи аппаратуру для відділень лікарні, якщо не має офіційного листа-звернення від адміністраціїї лікарні про необхідність цього обладнання чи препаратів? При цьому є інформація від пацієнтів, що ці ліки та обладнання необхідне. Дякую за відповідь.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

27 жовтня 2016, 18:07

Доброго дня! Якщо йдеться про публічний збір коштів, то згідно ч. 4 ст. 7 Закону "Про благодійну діяльність та благодійні організації" особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь інших бенефіціарів (крім благодійних організацій), діють на підставі контракту (договору) про благодійну діяльність з таким бенефіціаром або одним із його законних представників. Контракт (договір) має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку використання таких пожертв. Таким чином, у разі добровільного збору цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб на потреби конкретного бенефіціара (лікарні чи пацієнта) необхідний договір з таким бенефіціаром.

Звісно, благодійна організація може проводити збір коштів і на реалізацію власного благодійного проекту (наприклад, з наступним визначенням бенефіціара), але ж все одно на відповідному етапі також потребуватиметься згода конкретного бенефіціара (лікарні чи конкретного пацієнта) на прийняття відповідної допомоги.

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути