Чи має право ГО здійснювати публічний збір благодійних пожертв ?

28 вересня 2016, 15:57 до роздiлу

Лариса сенькив

Громадська організація (яка не є благодійною організацією згідно зі статутом) планує проводити публічний збір цільових пожертв (коштів) для подальшої їх передачі іншій громадській організації чи окремій фіз.особі. Чи має право ця ГО (яка збирає публічно пожертви) утримувати з цих пожертв “збір на свої адміністративні витрати” (наприклад, в розмірі 10% на розвиток веб-сайту, через який відбувається цей публічний збір пожертв) ? Чи краще зазначати - “благодійна допомога (пожертва) в розмірі 10% від зібраних коштів на статутну діяльність гром.організації, яка збирає кошти” ?

Відповідь

Анна Зоріна, Керівник відділу загального аудиту, аудитор, ТОВ Аудиторська фірма "Аксьонова та партнери"

28 вересня 2016, 15:57

Перш, ніж відповідсти на Ваше запитання, потрібно зрозуміти: чи має право Ваша громадська організація (ГО) займатися таким видом благодійної діяльності як публічний збір благодійних пожертв?

Згідно ст.6 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"  благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до цього Закону.

Згідно ст.1 цього ж Закону благодійник - дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.

Згідно ст.7 Закону публічним збором благодійних пожертв визнається добровільний збір цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб, зокрема з використанням засобів електронного зв’язку або телекомунікації, для досягнення цілей, визначених цим Законом.

З наведеного випливає, що суб`єкти господарювання ( в тому числі й благодійники) можуть займатися публічним збором благодійних пожертв. Проте, діяльність такого суб`єкта господарювання з публічного збору пожертв має відповідати виду економічної діяльності згідно з КВЕД:2010, а саме: 82.99 "Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.".

Таким чином, ГО, яка планує здійснювати публічний збір благодійних пожертв має зазначити код 82.99 згідно з КВЕД:2010 у Реєстраційній картці на проведення державної реєстрації під час проходження процедури державної реєстрації. Надалі ці відомості містяться в Єдиному державному реєстрі. Якщо ж зазначеного коду там немає, слід внести зміни до відомостей про суб`єкта господарювання, які містяться у згаданому реєстрі. Для цього державному реєстратору подається Реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про суб`єкта господарювання із зазначенням нового коду - 82.99

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Збір коштів селищною радою

Селищна рада збираэ кошти з жителив на ремонт дороги.Чи може це суперечити закону?

Переглянути

Оподаткування благодійної пожертви

Підкажіть будь-ласка, – як оподатковується благодійна пожертва, що збирається представництвом міжнародного благодійного фонду в Україні. Представництво зареєстроване в Україні без статусу юридичної особи,...

Переглянути

Порядок організації публічного збору пожертв БО

Благодійна організація організувала публічний збір пожертв на подарунки до новорічних свят для дітей, які вилучені з неблагополучних сімей і перебувають у міській лікарні, де чакають подальшого розподілу (дитячі...

Переглянути

Публічний збір коштів фізичною особою шляхом продажу товару

Чи може фізична особа проводити публічний збір коштів, шляхом продажу якогось товару на користь дитячого будинку без будь-яких документів? Якщо ні, то які документи потрібні?

Переглянути

Порядок отримання приміщення БО

Яким чином благодійній організації зібрати кошти на оренду приміщення? Чи можливо отримати приміщення на конкурсній основі, якщо так, то який порядок?

Переглянути