Звільнення вартості соціальних послуг від ПДФО

12 січня 2022, 11:50 до роздiлу

R Svitlana

Добрий день. Вступив у дію Закон 5600. Поясніть, будь ласка, формулювання із Закону щодо звільнення ПДФО: "звільнено від ПДФО дохід у вигляді соціальних послуг, які надаються згідно із Законом України «Про соціальні послуги» надавачами таких послуг". У нас благодійна організація і ми зареєстровані в реєстрі організацій, які надають соціальні послуги. Чи це означає, що ми з січня 2022 року не повинні утримувати ПДФО із доходів штатним нашим працівникам, із доходів надавачів послуг за договорами ЦПХ, які надають соціальні послуги? Чи це означає, що тепер якщо ГО, БО зареєстровані в Реєстрі надавачів і отримувачів соціальних послуг і їх клієнти також, то ці організації можуть зменшити свої рахунки до податкової на 19,5% (18 ПДФО і 1,5 військовий збір). Заздалегідь дякуємо за відповідь.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

12 січня 2022, 11:50

Добрий день!

Відповідно до нової редакції пп. і) пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу тепер до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю згідно із законом, а також вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до Закону України "Про соціальні послуги", в т.ч. (але не виключно) вартість соціальних послуг, які надаються згідно із Законом України "Про соціальні послуги" та Класифікатором соціальних послуг надавачем соціальних послуг, якого включено до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, за рахунок надавачів соціальних послуг отримувачу соціальних послуг, якого включено до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Таким чином, звільнено від ПДФО дохід зареєстрованих отримувачів соціальних послуг, отриманий за рахунок зареєстрованих надавачів соціальних послуг. Працівники надавача соціальних послуг за вказаною нормою від оподаткування ПДФО не звільняються.

Останні запитання в цьому розділу

ПДВ на грантові кошти у ТОВ на загальній системі

Добрый день ТОВ на общей системе с НДС, планирует получить грант от USAID Данная сумма попадает по НДС или это приравнивается к безоплатно полученному финансированию?

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги БО

 Доброго дня. Маємо таку ситуацію. На БО від іншої ГО надійшли ноутбуки та планшети для передачі сім'ям, що виховують дітей з інвалідністю, в супровідних документах ціна вказана не була. Після визначення...

Переглянути

Реєстрація БФ платником ПДВ

Доброго дня. Допоможіть розібратися з обов"язковою реєстрацією платником ПДВ для благодійного фонду. БФ надає платні послуги і здійснює операції з надання благодійної допомоги (надає різні товари лікарням).При...

Переглянути

Податкові наслідки для БО передачі фізичній особі обладнання

Доброго дня! В мене таке питання: Благодійна організація хоче передати фізичній особі в дар обладнання, яке вже замортизоване та має нульову остаточну вартість. Які податкові наслідки будуть для благодійної...

Переглянути

Відображення придбання товарів у звітності ГО

Добрий день! Спортивна Громадська організація придбала спортивні мати для проведення тренувань та змагань, тобто вони будуть значитися на балансі ГО. Чи не підпадає ця операція придбання у розрахунок 1-мільйонної...

Переглянути