Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Як ГО здійснювати навчання на платній основі та оплату послуг експерта

23 лютого 2018, 13:55 до роздiлу

Алла Пилипенко

Вітаю!

У мене два питання:

1.Чи може ГО (0032) надавати послуги по навчанню дітей та дорослих на платній основі, щоб не втратити статус неприбутковості?

2. Якщо на тренінг до нас приїздить закордонний експерт і в бюджеті на це є кошти, як правильно оформити виплату йому гонорару (оподаткування та звітність)

Дякую!

Відповідь

Лариса Фещенко

23 лютого 2018, 13:55

Добрий день!

1. Згідно до Закону України «Про громадські об’єднання» громадські об'єднання зі статусом юридичної особи мають право здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, і якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. 

Для збереження статусу неприбутковості доходи (прибутки) громадської організації, отримані в межах своєї статутної діяльності, мають бути використані виключно на фінансування видатків на своє утримання, реалізацію мети і напрямів діяльності, визначених її установчими документами, без розподілу таких доходів (прибутків) серед засновників (учасників).

Але при наданні послуг по навчанню дітей і дорослих на платній основі слід мати на увазі, що освітня діяльність підлягає ліцензуванню і може проводитись тільки закладами освіти. 

 2. Виплата доходу (гонорару) закордонному експерту має здійснюватись  на підставі укладеного  з ним договору та ідентифікаційного коду, а також у відповідності з рішенням органів управління ГО.  

Якщо закордонний експерт є громадянином іншої країни, то з метою оподаткування він може розглядатися як нерезидент.

Згідно до норм Податкового кодексу нерезидент – це фізична особа, яка не є резидентом* України.

 * Фізична особа-резидент України - особа, яка має місце проживання в Україні, або має центр життєвих інтересів, або перебуває в Україні більше 183 днів на рік, або є громадянином України, або зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності  чи самозайнята особа тощо.

 Доходи нерезидента-фізичної особи з джерелом їх походження з України оподатковуються в такому самому порядку, як і доходи фізичної особи – резидента України – податком на доходи фізичних осіб (ПДФО), військовим збором та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Інформація про такі доходи відображається в Податковому звіті за формою 1-ДФ та в Звіті по ЄСВ.

 

З метою оподаткування ПДФО громадська організація по відношенню до нерезидента – фізичної особи виступає податковим агентом і під час нарахування (виплати) утримує у джерела виплати податок за ставкою 18%, з урахуванням наступного:  якщо між Україною та державою, резидентом якої є особа, укладений міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, і таким договором встановлені інші правила оподаткування, ніж ті, що передбачені Податковим Кодексом, то застосовуються правила міжнародного договору. Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування зменшеної ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом податковому агенту довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України. Правила міжнародного договору щодо зменшення, або звільнення від оподаткування розповсюджуються тільки на податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) і не стосуються військового збору та ЄСВ. 

Останні запитання в цьому розділу

Продаж нерухомості від релігійної організації фізичній особі

Релігійна організація, що не є платником податку ПДВ і має статус неприбутковості, має намір продати свою нерухому власність фізичній особі. Чи необхідно сплачувати ПДВ? Ставати платником ПДВ? Які ще податки...

Переглянути

Пожертва іноземної організації на приватний рахунок фізичної особи

Іноземна релігійна організація планує перерахувати валюту як пожертву на валютні рахунки вірян-резидентів Украіни в украінських банках для власних потреб. Чи вважатиметься така іноземна пожертва доходом для...

Переглянути

Оподаткування харчування учасників тренінгів

Благодійний фонд проводить тренінги в рамках грантової угоди (бюджетні кошти). На тренінгах передбачено харчування учасників. За послуги харчування фонд сплачує кошти ФОП. Чи оподатковується ПДФО та ВЗ сума...

Переглянути

ПДФО та військовий збір у разі надання благодійної допомоги у вигляді буд.матеріалів

Раніше ми запитували у Вас чи повинна фізособа повернути податки із суми грошової допомоги. але в нас виникло спірне питання чи повинна фізична особа повернути суму податків 18% та 1,5% із благодійної допомоги, що...

Переглянути

Оподаткування грантів від УКФ

Доброго дня, Фізична особа підприємець платник єдиного податку 5% на третій групі, тримала грант від Українського культурного фонду в сумі 1 500 000,00грн. Чи повинен ФОП платити податок 5% із суми отриманого гранту (1 500...

Переглянути