Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Статус неприбутковості: які штрафи за неперереєстровану БО.

22 лютого 2018, 12:23 до роздiлу

Oksana Tjupa

Доброго дня! Маю два запитання:

1. Якщо громадська організація чи благодійний фонд не встигли внести правки до статуту та не отримали нового статусу неприбутковості, і почали це робити тільки з 2018 року, то чи потрібно сплачувати штрафи / інші побори? При цьому ГО та БФ не вели діяльності та через рахунок 2017 року не проходили кошти.

2) Якщо ГО чи БФ відразу реєструвалась і мала в своєму статуті потрібні пункти, які потрібно було внести до 1 липня 2017 року, то чи потрібно робити новий статус неприбутковості? Чи не потрібно нічого перереєстровувати?

Дякую!

Відповідь

Лариса Фещенко

22 лютого 2018, 12:23

Добрий день!

1)Якщо громадська організація чи благодійний фонд не встигли внести правки до статуту та не отримали нового статусу неприбутковості, і почали це робити тільки з 2018 року, то чи потрібно сплачувати штрафи / інші побори? При цьому ГО та БФ не вели діяльності та через рахунок 2017 року не проходили кошти.

У зазначеному випадку Податковим Кодексом України не передбачено штрафів або інших санкцій, окрім виключення з Реєстру неприбуткових установ і організацій та переведення на загальну систему оподаткування.

2) Якщо ГО чи БФ відразу реєструвалась і мала в своєму статуті потрібні пункти, які потрібно було внести до 1 липня 2017 року, то чи потрібно робити новий статус неприбутковості? Чи не потрібно нічого перереєстровувати?

Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 (далі – Порядок).
Включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) здійснюється контролюючим органом з присвоєнням їй ознаки неприбутковості згідно з п. 4 Порядку (п. 5 Порядку).

Згідно з п. 8 Порядку за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.

Контролюючий орган відмовляє неприбутковій організації у включенні до Реєстру в разі: подання неприбутковою організацією неповного пакета документів, визначених п. 6 Порядку або невідповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Відповідне рішення за формою згідно з додатком 2 до Порядку готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі. У разі відмови у включенні до Реєстру або виключенні з Реєстру у рішенні обов’язково зазначаються підстава і пункти, статті, назва нормативно-правового акту та положення установчих документів, які не відповідають вимогам Податкового кодексу України та законів, на підставі яких прийнято рішення про відмову у включенні (повторному включенні) підприємства, установи, організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій або виключення з Реєстру.

Після отримання рішення про відмову у включенні до Реєстру неприбуткова організація може усунути недоліки та повторно подати документи до контролюючого органу відповідно до п. 6 Порядку, не змінюючи при цьому положення установчих документів, до яких контролюючим органом не висловлено зауважень. Повторно надіслана реєстраційна заява розглядається також протягом 14 днів.

Таким чином, якщо ГО чи БФ не отримали рішення органів ДФС  про відмову у включенні до Реєстру або виключенні із Реєстру неприбуткових установ та організацій із зазначенням підстав прийнятого рішення, потреб у перереєстрації немає.

Останні запитання в цьому розділу

Продаж нерухомості від релігійної організації фізичній особі

Релігійна організація, що не є платником податку ПДВ і має статус неприбутковості, має намір продати свою нерухому власність фізичній особі. Чи необхідно сплачувати ПДВ? Ставати платником ПДВ? Які ще податки...

Переглянути

Пожертва іноземної організації на приватний рахунок фізичної особи

Іноземна релігійна організація планує перерахувати валюту як пожертву на валютні рахунки вірян-резидентів Украіни в украінських банках для власних потреб. Чи вважатиметься така іноземна пожертва доходом для...

Переглянути

Оподаткування харчування учасників тренінгів

Благодійний фонд проводить тренінги в рамках грантової угоди (бюджетні кошти). На тренінгах передбачено харчування учасників. За послуги харчування фонд сплачує кошти ФОП. Чи оподатковується ПДФО та ВЗ сума...

Переглянути

ПДФО та військовий збір у разі надання благодійної допомоги у вигляді буд.матеріалів

Раніше ми запитували у Вас чи повинна фізособа повернути податки із суми грошової допомоги. але в нас виникло спірне питання чи повинна фізична особа повернути суму податків 18% та 1,5% із благодійної допомоги, що...

Переглянути

Оподаткування грантів від УКФ

Доброго дня, Фізична особа підприємець платник єдиного податку 5% на третій групі, тримала грант від Українського культурного фонду в сумі 1 500 000,00грн. Чи повинен ФОП платити податок 5% із суми отриманого гранту (1 500...

Переглянути