Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Придбання БФ путівок в дитячий оздоровчий центр.

03 вересня 2017, 16:45 до роздiлу

Тетяна Думанська

Доброго дня! Згідно статутної діяльності наша БО (0036) хоче надати цільову допомогу на лікування дітям-інвалідам з одним супроводжуючим (плануємо шляхом виділення путівок в Дитячий оздоровчий центр ) Код КВЕД 86.10 Діяльність лікарняних закладів . 1) Чи буде порушенням якщо ми перерахуємо кошти ,придбаємо іменні путівки в ДОЦ , а не придбають вони ,а ми «компенсуємо вартість платних послуг з лікування» як указано в пп. а) пп. 170.7.4. . 2) Чи буде порушенням якщо не у всіх супроводжуючі члени сім’ї першого ступеня споріднення працюючі особи ,а є бабушки – пенсіонери та інші родичі , які не є «платниками податку» як вказано в пп. а) пп. 170.7.4. ? 3) І взагалі що значить в даному пп. а пп. 170.7.4. «платниками податку» ? 4) Заповнювати форму 1ДФ з ознакою доходу «143»по дітях і супроводжуючих? 5) Чи треба ,кому і коли подавати Декларацію про доходи ?

Відповідь

Тетяна Бережна, юрист компанії «Василь Кісіль і Партнери»

03 вересня 2017, 16:45


Тетяно, доброго дня!

Нижче - відповіді на Ваші запитання.

Чи буде порушенням, якщо ми перерахуємо кошти, придбаємо іменні путівки в ДОЦ, а не придбають вони, а ми «компенсуємо вартість платних послуг з лікування», як указано в п. п. а) п. п. 170.7.4?

Згідно з пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 ПКУ «не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) зокрема закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, інваліда, дитини-інваліда або дитини, в якої хоча б один із батьків є інвалідом…»

Наскільки ми розуміємо, ви як благодійна організація збираєтеся придбавати / придбаєте путівки в дитячому оздоровчому центрі на користь бенефіціарів– тобто ви перераховуєте кошти напряму в центр, а центр приймає дітей. Описане Вами надання цільової допомоги повністю відповідає п. п. 170.7.4 ПКУ, і така благодійна цільова допомога не включається до оподатковуваного доходу отримувачів, а у благодійної організації як податкового агента відповідно не виникає обов’язку перераховувати податок з таких доходів до бюджету.

Чи буде порушенням, якщо не у всіх супроводжуючі члени сім’ї першого ступеня споріднення працюючі особи, а є бабусі – пенсіонери та інші родичі, які не є «платниками податку», як вказано в п. п. а) п. п. 170.7.4?

Компенсація вартості лікування буде підпадати під п. п. 170.7.4 ПКУ, якщо таке лікування буде надаватися (1) платнику податку або (2) члену його сім'ї першого ступеня споріднення, (3) інваліду, (4) дитині-інваліду або (5) дитині, в якої хоча б один із батьків є інвалідом.

Благодійна цільова допомога у формі компенсації вартості лікування не включатиметься до оподатковуваного доходу, якщо вона надаватиметься дитині-інваліду. Щодо супроводжуючих, то вартість лікування не буде включатися до оподатковуваного доходу бабусі чи іншого родича, якщо вона/він є платником ПДФО. Наприклад, бабуся як пенсіонер, що отримує пенсію, чи працевлаштована особа, що отримує заробітну плату, є платником ПДФО.

Що значить в п. п. 170.7.4. «платниками податку»?

В даному підпункті під платником податку розуміється платник податку на доходи фізичних осіб відповідно до визначення, яке надано у ст. 162 ПК України. Так, платником податку на доходи фізичних осіб у даній ситуації є:

1) фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

2) фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Перелік таких доходів зазначений у п. 164.2. ПКУ, і включає заробітну плату, пенсію, пасивні доходи.

Заповнювати форму 1ДФ з ознакою доходу «143»по дітях і супроводжуючих?

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, сума цільової благодійної допомоги, що надається резидентами - юридичними особами на користь платника податку відображається у формі №1ДФ під ознакою доходу "169". Тобто як сума благодійної допомоги, у тому числі гуманітарна допомога, яка надходить на користь платника податку у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) (пункт 170.7 статті 170 розділу IV Кодексу)

Чи треба, кому і коли подавати Декларацію про доходи?

Якщо благодійна цільова допомога у формі компенсації вартості лікування не включатиметься до оподатковуваного доходу на підставі 170.7.4 ПКУ, бенефіціар не повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи, адже така благодійна цільова допомога не включається до складу оподатковуваного доходу.

 

З повагою,

Тетяна

 

Останні запитання в цьому розділу

Продаж нерухомості від релігійної організації фізичній особі

Релігійна організація, що не є платником податку ПДВ і має статус неприбутковості, має намір продати свою нерухому власність фізичній особі. Чи необхідно сплачувати ПДВ? Ставати платником ПДВ? Які ще податки...

Переглянути

Пожертва іноземної організації на приватний рахунок фізичної особи

Іноземна релігійна організація планує перерахувати валюту як пожертву на валютні рахунки вірян-резидентів Украіни в украінських банках для власних потреб. Чи вважатиметься така іноземна пожертва доходом для...

Переглянути

Оподаткування харчування учасників тренінгів

Благодійний фонд проводить тренінги в рамках грантової угоди (бюджетні кошти). На тренінгах передбачено харчування учасників. За послуги харчування фонд сплачує кошти ФОП. Чи оподатковується ПДФО та ВЗ сума...

Переглянути

ПДФО та військовий збір у разі надання благодійної допомоги у вигляді буд.матеріалів

Раніше ми запитували у Вас чи повинна фізособа повернути податки із суми грошової допомоги. але в нас виникло спірне питання чи повинна фізична особа повернути суму податків 18% та 1,5% із благодійної допомоги, що...

Переглянути

Оподаткування грантів від УКФ

Доброго дня, Фізична особа підприємець платник єдиного податку 5% на третій групі, тримала грант від Українського культурного фонду в сумі 1 500 000,00грн. Чи повинен ФОП платити податок 5% із суми отриманого гранту (1 500...

Переглянути