Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Придбання БФ путівок в дитячий оздоровчий центр.

03 вересня 2017, 16:45 до роздiлу

Тетяна Думанська

Доброго дня! Згідно статутної діяльності наша БО (0036) хоче надати цільову допомогу на лікування дітям-інвалідам з одним супроводжуючим (плануємо шляхом виділення путівок в Дитячий оздоровчий центр ) Код КВЕД 86.10 Діяльність лікарняних закладів . 1) Чи буде порушенням якщо ми перерахуємо кошти ,придбаємо іменні путівки в ДОЦ , а не придбають вони ,а ми «компенсуємо вартість платних послуг з лікування» як указано в пп. а) пп. 170.7.4. . 2) Чи буде порушенням якщо не у всіх супроводжуючі члени сім’ї першого ступеня споріднення працюючі особи ,а є бабушки – пенсіонери та інші родичі , які не є «платниками податку» як вказано в пп. а) пп. 170.7.4. ? 3) І взагалі що значить в даному пп. а пп. 170.7.4. «платниками податку» ? 4) Заповнювати форму 1ДФ з ознакою доходу «143»по дітях і супроводжуючих? 5) Чи треба ,кому і коли подавати Декларацію про доходи ?

Відповідь

Тетяна Бережна, юрист компанії «Василь Кісіль і Партнери»

03 вересня 2017, 16:45


Тетяно, доброго дня!

Нижче - відповіді на Ваші запитання.

Чи буде порушенням, якщо ми перерахуємо кошти, придбаємо іменні путівки в ДОЦ, а не придбають вони, а ми «компенсуємо вартість платних послуг з лікування», як указано в п. п. а) п. п. 170.7.4?

Згідно з пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 ПКУ «не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) зокрема закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, інваліда, дитини-інваліда або дитини, в якої хоча б один із батьків є інвалідом…»

Наскільки ми розуміємо, ви як благодійна організація збираєтеся придбавати / придбаєте путівки в дитячому оздоровчому центрі на користь бенефіціарів– тобто ви перераховуєте кошти напряму в центр, а центр приймає дітей. Описане Вами надання цільової допомоги повністю відповідає п. п. 170.7.4 ПКУ, і така благодійна цільова допомога не включається до оподатковуваного доходу отримувачів, а у благодійної організації як податкового агента відповідно не виникає обов’язку перераховувати податок з таких доходів до бюджету.

Чи буде порушенням, якщо не у всіх супроводжуючі члени сім’ї першого ступеня споріднення працюючі особи, а є бабусі – пенсіонери та інші родичі, які не є «платниками податку», як вказано в п. п. а) п. п. 170.7.4?

Компенсація вартості лікування буде підпадати під п. п. 170.7.4 ПКУ, якщо таке лікування буде надаватися (1) платнику податку або (2) члену його сім'ї першого ступеня споріднення, (3) інваліду, (4) дитині-інваліду або (5) дитині, в якої хоча б один із батьків є інвалідом.

Благодійна цільова допомога у формі компенсації вартості лікування не включатиметься до оподатковуваного доходу, якщо вона надаватиметься дитині-інваліду. Щодо супроводжуючих, то вартість лікування не буде включатися до оподатковуваного доходу бабусі чи іншого родича, якщо вона/він є платником ПДФО. Наприклад, бабуся як пенсіонер, що отримує пенсію, чи працевлаштована особа, що отримує заробітну плату, є платником ПДФО.

Що значить в п. п. 170.7.4. «платниками податку»?

В даному підпункті під платником податку розуміється платник податку на доходи фізичних осіб відповідно до визначення, яке надано у ст. 162 ПК України. Так, платником податку на доходи фізичних осіб у даній ситуації є:

1) фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

2) фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Перелік таких доходів зазначений у п. 164.2. ПКУ, і включає заробітну плату, пенсію, пасивні доходи.

Заповнювати форму 1ДФ з ознакою доходу «143»по дітях і супроводжуючих?

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, сума цільової благодійної допомоги, що надається резидентами - юридичними особами на користь платника податку відображається у формі №1ДФ під ознакою доходу "169". Тобто як сума благодійної допомоги, у тому числі гуманітарна допомога, яка надходить на користь платника податку у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) (пункт 170.7 статті 170 розділу IV Кодексу)

Чи треба, кому і коли подавати Декларацію про доходи?

Якщо благодійна цільова допомога у формі компенсації вартості лікування не включатиметься до оподатковуваного доходу на підставі 170.7.4 ПКУ, бенефіціар не повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи, адже така благодійна цільова допомога не включається до складу оподатковуваного доходу.

 

З повагою,

Тетяна

 

Останні запитання в цьому розділу

Пожертва іноземної організації на приватний рахунок фізичної особи

Іноземна релігійна організація планує перерахувати валюту як пожертву на валютні рахунки вірян-резидентів Украіни в украінських банках для власних потреб. Чи вважатиметься така іноземна пожертва доходом для...

Переглянути

Оподаткування харчування учасників тренінгів

Благодійний фонд проводить тренінги в рамках грантової угоди (бюджетні кошти). На тренінгах передбачено харчування учасників. За послуги харчування фонд сплачує кошти ФОП. Чи оподатковується ПДФО та ВЗ сума...

Переглянути

ПДФО та військовий збір у разі надання благодійної допомоги у вигляді буд.матеріалів

Раніше ми запитували у Вас чи повинна фізособа повернути податки із суми грошової допомоги. але в нас виникло спірне питання чи повинна фізична особа повернути суму податків 18% та 1,5% із благодійної допомоги, що...

Переглянути

Оподаткування грантів від УКФ

Доброго дня, Фізична особа підприємець платник єдиного податку 5% на третій групі, тримала грант від Українського культурного фонду в сумі 1 500 000,00грн. Чи повинен ФОП платити податок 5% із суми отриманого гранту (1 500...

Переглянути

Повернення фонду суми сплачених податків

До Благодійного фонду звернулася малозабезпечена сім`я з проханням допомогти відремонтувати будинок. Благодійний фонд прийняв рішення допомогти малозабезпеченій сім`ї відремонтувати будинок, зібрали кошти в сумі...

Переглянути