Пожертва іноземної організації на приватний рахунок фізичної особи

13 серпня 2020, 17:25 до роздiлу

Тетяна Ді

Іноземна релігійна організація планує перерахувати валюту як пожертву на валютні рахунки вірян-резидентів Украіни в украінських банках для власних потреб. Чи вважатиметься така іноземна пожертва доходом для украінських вірян, з якого необхідно сплатити ПДФО і ВЗ, а також його задекларувати? І ще питання якщо таким вірянином-отримувачем пожертви в Украні є іноземець, що проживає і має посвідку на проживання в Украіні, і сім'ю в Україні, чи має він сплачувати ті ж податки і декларувати такий дохід як пожертву ? Щиро вдячна наперед, з поваго. Тетяна

Відповідь

Вікторія Смолякова

13 серпня 2020, 17:25

Добрий день, пані Тетяна.

Відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 ПКУ платником податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Об'єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ).

Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, визначені статтею 165 ПКУ.

165.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

165.1.15. кошти або майно (майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг), отримані платниками податку як дарунок з урахуванням положень цього розділу.

Тобто, в даному випадку, кошти отримані вірянами як пожертва не є базою оподаткування ПДФО та ВЗ. Для більшої певності в призначені платежу можна зазначити : «пожертва (благодійна допомога)».

Іноземець, що має посвідку на проживання в Україні є резидентом.

Останні запитання в цьому розділу

Відображення придбання товарів у звітності ГО

Добрий день! Спортивна Громадська організація придбала спортивні мати для проведення тренувань та змагань, тобто вони будуть значитися на балансі ГО. Чи не підпадає ця операція придбання у розрахунок 1-мільйонної...

Переглянути

Оформлення проїзду особи на захід за грантові кошти ГО

Добрий день. В рамках гранту по кошторису кошти закладені на проїзд до іншого міста на певний захід. Чи може ГО делегувати та за грантові кошти оплатити проїзд не працівнику ГО? Та якими податками оподатковується ця...

Переглянути

Оподаткування організаційних витрат на благодійні заходи

Доброго дня. Благодійний фонд у межах статуту проводить безкоштовні семінари і тренінги для лікарів (оплачуємо оренду приміщення та роботу лекторів за рахунок благодійних внесків благодійників). 1) чи є організація...

Переглянути

Порядок відшкодування вартості квитків, харчування та проживання волонтерів

Добрий день. Питання по відшкодуванню витрат волонтерів на відрядження. Благодійний фонд, в рамках статутної діяльності, проводить фестиваль з дитячого мистецтва. Жюрі фестивалю - волонтери. Фестиваль проводиться...

Переглянути

Порядок укладення договору БО з ФОП

Добрий день, БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД (Ознака неприбутковості:0036 - благодiйнi органiзацiї), планує укласти Договір із ФОП (3 група) з метою реалізації соціального проекту, який буде поширюватися у...

Переглянути