Податкові наслідки для БО передачі фізичній особі обладнання

22 жовтня 2021, 17:22 до роздiлу

Будниченко Леся

Доброго дня! В мене таке питання: Благодійна організація хоче передати фізичній особі в дар обладнання, яке вже замортизоване та має нульову остаточну вартість. Які податкові наслідки будуть для благодійної організації? Чи потрібно встановлювати справедливу вартість данного обладнання?

Відповідь

Вікторія Смолякова

22 жовтня 2021, 17:22

Добрий день, пані Леся.

Справедливу вартість обладнання встановлювати потрібно, оскільки для фіз.особи, якій БО подарує це обладнання, таке надходження буде додатковим благом або благодійною допомогою, і дані про цю операцію небхідно відобразити в додатку 4 об`єднаної податкової звітності по ЄСВ та ПДФО (1ДФ).

Із встановленої справедливої вартості вираховується 18% ПДФО ( з урахуванням натурального коефіцієнту) та 1,5% ВЗ, які за фіз. особу повинна сплатити юридична особа (БО), за виключенням доходів зазначених у ст. 165 ПКУ.

Також, вартість подарованого обланнання, включається в розрахунок граничної суми в 1 млн. грн. для реєстрації платником ПДВ, оскільки для оподаткування ПДВ операція дарування прирівнюється до операції продажу.  

 

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Реєстрація БФ платником ПДВ

Доброго дня. Допоможіть розібратися з обов"язковою реєстрацією платником ПДВ для благодійного фонду. БФ надає платні послуги і здійснює операції з надання благодійної допомоги (надає різні товари лікарням).При...

Переглянути

Відображення придбання товарів у звітності ГО

Добрий день! Спортивна Громадська організація придбала спортивні мати для проведення тренувань та змагань, тобто вони будуть значитися на балансі ГО. Чи не підпадає ця операція придбання у розрахунок 1-мільйонної...

Переглянути

Оформлення проїзду особи на захід за грантові кошти ГО

Добрий день. В рамках гранту по кошторису кошти закладені на проїзд до іншого міста на певний захід. Чи може ГО делегувати та за грантові кошти оплатити проїзд не працівнику ГО? Та якими податками оподатковується ця...

Переглянути

Оподаткування організаційних витрат на благодійні заходи

Доброго дня. Благодійний фонд у межах статуту проводить безкоштовні семінари і тренінги для лікарів (оплачуємо оренду приміщення та роботу лекторів за рахунок благодійних внесків благодійників). 1) чи є організація...

Переглянути

Порядок відшкодування вартості квитків, харчування та проживання волонтерів

Добрий день. Питання по відшкодуванню витрат волонтерів на відрядження. Благодійний фонд, в рамках статутної діяльності, проводить фестиваль з дитячого мистецтва. Жюрі фестивалю - волонтери. Фестиваль проводиться...

Переглянути