Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Реалізація неприбутковою організацією власної сувенірної продукції

12 січня 2016, 17:19 до роздiлу

Поліна Куліш

Доброго вечора! Проконсультуйте, будь ласка, щодо можливості реалізації неприбутковою організацією власної сувенірної продукції. В установчих документах організації зазначено "право здійснювати господарську діяльність без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню статутних цілей" та інформація, яка відповідає статусу неприбутковості і вимогам ПКУ: "6.7.Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, членів Організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів керівних органів та інших пов’язаних з ними осіб. 6.8. Доходи (прибутки) Організації мають використовуватися виключно для фінансування видатків на утримання Організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом. 9.3. У разі припинення Організації її активи після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням Організації на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об’єднанню, а в разі неприйняття такого рішення - зараховую." Чи має право організація замовляти та продавати сувенірну продукцію, прибуток від якої направляти на статутні цілі, не порушуючи вимог щодо неприбутковості? Якщо так, то на що потрібно звернути увагу?

Відповідь

Юрій Залуський, радник з питань податків Baker & McKenzie

12 січня 2016, 17:19

 

Доброго дня Поліно!

 

Дякую Вам за актуальне запитання і вибачте за затримку з відповіддю.

 

Так, справді Податковим кодексом України передбачено право неприбуткових організацій отримувати доходи від своєї діяльності.  

 

Судячи з інформації викладеної у Вашому запитанні, я розумію що статут Вашої організації відповідає вимогам пункту 133.4.1. Податкового кодексу України.

 

На відміну від попередньої редакції, яка діяла до 2015 року, в діючій редакції не передбачено обмежень по видах доходів неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування.  

 

В той самий час, пунктом 133.4.2. Податкового кодексу України чітко передбачено порядок використання таких доходів, зокрема, "виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами".

 

Таким чином, для цілей збереження неприбуткового статусу та звільнення від оподаткування податком на прибуток важливо прослідкувати "цільове" використання доходів неприбуткової організації.  Наприклад, для реалізації її статутних цілей чи її утримання.

 

За таких обставин важливо документально підтвердити використання доходів саме на цілі передбачені кодексом, і не лише в Договорах чи актах прийому-передачі, але й в платіжних чи супроводжуючих документах.

 

Неправильне, нечітке чи непослідовне формулювання видатків в первинних документах, може бути підставою для податкових органів стверджувати, що доходи не були використані у відповідності з пунктом 133.4.2. Податкового кодексу України.  Як наслідок - втрата неприбуткового статусу.

 

Хорошою практикою може слугувати складення кошторисів на кожний проект, який реалізовує неприбуткова організація з межах своєї статутної діяльності.  За таких обставин у Вас буде додаткове підтвердження, що видатки в межах таких кошторисів мають пряме відношення до Вашої статутної діяльності.

 

Сподіваюсь Вам буде ця інформація корисною.

 

З повагою,

Юра

Останні запитання в цьому розділу

Відношення коштів на програмні витрати.

ВОПРОС К МАКСИМУ СТРЕЛЬЧУКУ. МАКСИМ КОЛЛЕГИ ИЗ ДРУГИХ ОРГАНИЗАЦИЙ РЕКОМЕНДОВАЛИ АДРЕСОВАТЬ ЭТОТ ВОПРОС ВАМ. Добрый день. Я представляю организацию которая занимается помощью детям с онкологией. Мы покупаем...

Переглянути

Надання благодійної допомоги приватній школі. Оподаткування при наданні благодійної допомоги.

Добрий день. БФ здійснює благодійну діяльність в сфері освіти. Рішенням загальних зборів БФ вирішили придбати для приватної школи 1-3 ступенів комп"ютери. Школа приватна, є підприємницькою і заснована для отримання...

Переглянути

ПДФО та військовий збір з благодійних виплат

Громадська організація організовує на кошти благодійників літній табір відпочинку для 45 дітей, що опинились в складних життєвих умовах.Чи потрібно утримувати ПДФО і військовий збір із суми витрат на проживання,...

Переглянути

ПДФО та військовий збір з благодійних виплат

Благодійна організація створила власну стипендію для учнів 9 класів, також дає благодійну допомогу на лікування, проведення свят, будінвицтво храмів, тощо - питання:чи потрібно ці виплати показувати у звіті 1 ДФ і якщо...

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги ГО.

Доброго дня! Наша Громадська організація (не БО чи БФ)здійснює надання внутрішньо переміщеним особам наступних видів допомоги: - закупівлею ліків та/або лікарських засобів із подальшою іх передачею Бенефіціарові з...

Переглянути