Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи сплачує волонтер - приватна особа ПДФО при залученні пожертв на користь благодійної організації ?

27 липня 2016, 16:56 до роздiлу

Лариса Сідєльнік

Добрий день! Скажіть, будь ласка, як правильно оформити фінансову взаємодію при такій ситуації. Приватна особа співпрацює з благодійною організацією на підставі договору про волонтерську діяльність і залучає пожертви на свій рахунок (на персональну картку). По суті волонтер - фандрайзер. Залучені пожертви йдуть на програму організації - покупку гігієнічних засобів і передачу в інтернати (без передачі на рахунок фонду, але з чеками і актом прийняття в інтернаті). Чи приватна особа в такому випадку мусить сплачувати ПДФО?

Відповідь

Юрій Залуський, радник з питань податків Baker & McKenzie

27 липня 2016, 16:56

Доброго дня, Ларисо!

Нажаль Податковий кодекс не передбачає винятків для таких волонтерів-фандрайзерів. У Вашому випадку приватна особа буде змушена сплачувати ПДФО, шляхом декларування всіх сум зібраних від фізичних осіб та іноземних юридичних осіб в своїй річній декларації. Як наслідок, волонтер-фандрайзер буде змушений сплатити 18% ПДФО з цих сум.

Виняток передбачений лише для благодійників - фізичних осіб, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції (п.п. 165.1.54 Податкового кодексу). Так, кошти, перераховані на рахунки таких фізичних осіб звільняються від оподаткування, якщо вони використовуються для надання благодійної допомоги (1) учасникам бойових дій у зоні АТО, (2) осіб, що мешкали (мешкають) на територій проведення АТО та (3) учасникам Революції Гідності, що зазнали ушкоджень здоров'я.

Для уникнення оподаткування коштів зібраних волонтерами-фандрайзерами можемо лише порекомендувати перераховувати кошти від благодійника безпосередньо на рахунок благодійної організації (оминаючи волонтерів).

З повагою.

Юра

 

Останні запитання в цьому розділу

Відношення коштів на програмні витрати.

ВОПРОС К МАКСИМУ СТРЕЛЬЧУКУ. МАКСИМ КОЛЛЕГИ ИЗ ДРУГИХ ОРГАНИЗАЦИЙ РЕКОМЕНДОВАЛИ АДРЕСОВАТЬ ЭТОТ ВОПРОС ВАМ. Добрый день. Я представляю организацию которая занимается помощью детям с онкологией. Мы покупаем...

Переглянути

Надання благодійної допомоги приватній школі. Оподаткування при наданні благодійної допомоги.

Добрий день. БФ здійснює благодійну діяльність в сфері освіти. Рішенням загальних зборів БФ вирішили придбати для приватної школи 1-3 ступенів комп"ютери. Школа приватна, є підприємницькою і заснована для отримання...

Переглянути

ПДФО та військовий збір з благодійних виплат

Громадська організація організовує на кошти благодійників літній табір відпочинку для 45 дітей, що опинились в складних життєвих умовах.Чи потрібно утримувати ПДФО і військовий збір із суми витрат на проживання,...

Переглянути

ПДФО та військовий збір з благодійних виплат

Благодійна організація створила власну стипендію для учнів 9 класів, також дає благодійну допомогу на лікування, проведення свят, будінвицтво храмів, тощо - питання:чи потрібно ці виплати показувати у звіті 1 ДФ і якщо...

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги ГО.

Доброго дня! Наша Громадська організація (не БО чи БФ)здійснює надання внутрішньо переміщеним особам наступних видів допомоги: - закупівлею ліків та/або лікарських засобів із подальшою іх передачею Бенефіціарові з...

Переглянути