Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи оподатковуються окремі витрати благодійного фонду як додаткове благо ?

25 жовтня 2016, 16:01 до роздiлу

Лариса Сідєльнік

Благодійна організація здійснює благодійний проект "Здійсни мрію", що передбачає здійснення мрій тяжкохворих дітей. Чи потрібно витрати в рамках проекту оподатковувати як додаткове благо, адже витрати не повязані з лікуванням. Наприклад, мрія дитини здійснити подорож на байдарках по Дніпру. Для цієї подорожі БФ придбав захисний спеціальний одяг для хлопчика, його тата, інструктора та оператора, та сплатила за оренду човна, Чи може БФ в рамках проекту "Здійсни мрію" оплатити такий товар, передавши його потім сім'ї (батькові дитини) без нарахування ПДФО та ВЗ?

Відповідь

Тетяна Бережна, юрист компанії «Василь Кісіль і Партнери»

25 жовтня 2016, 16:01

 

Шановна Ларисо,

В описаній Вами ситуації благодійна допомога оподатковується як дохід фізичної особи, який обкладається податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором з урахуванням особливостей, описаних нижче.

 

Оподаткування благодійної допомоги регулюється пунктом 170.7 статті 170 Податкового Кодексу України. Згідно з підпунктом 170.7.1 пункту 170.7 статті 170 Податкового Кодексу України не оподатковується та не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійна допомога, яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) та відповідає вимогам, визначеним цим пунктом.

 

Благодійна допомога, про яку Ви запитуєте, не відповідає вимогам підпункту170.7.1 пункту 170.7 статті 170 Податкового Кодексу України. Проте не включається до оподатковуваного доходу та відповідно не підлягає оподаткуванню сума благодійної допомоги, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує 1930 гривень у 2016 році. Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром є базою оподаткування ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Враховуючи пункт 164.5 статті 164 Податкового Кодексу України, для розрахунку бази оподаткування благодійної допомоги у негрошовій формі, як у Вашій ситуації, суму перевищення неоподатковуваної вартості благодійної допомоги (більше 1930 гривень у 2016 році) потрібно додатково помножити на коефіцієнт, який у 2016 році становить 1,2195.

 

Ми не бачимо передбаченої Податковим кодексом України можливості для благодійного фонду в рамках проекту "Здійсни мрію" оплатити товари, передавши їх потім сім'ї (батькові дитини), без нарахування ПДФО та ВЗ.

 

 

Зазначимо також, що оскільки при виплаті благодійної допомоги на користь фізичної особи, благодійна організація виступає податковим агентом фізичної особи, і саме благодійна організація нараховує і сплачує ПДФО і військовий збір. У разі сплати податків з благодійної допомоги за рахунок благодійної організації, а не за рахунок набувача благодійної допомоги, на думку ДФС (http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/264534.html), сума такого податку та збору є додатковим благом і повинна оподатковуватись ПДФО. 

З повагою,

 

Тетяна

Останні запитання в цьому розділу

Відношення коштів на програмні витрати.

ВОПРОС К МАКСИМУ СТРЕЛЬЧУКУ. МАКСИМ КОЛЛЕГИ ИЗ ДРУГИХ ОРГАНИЗАЦИЙ РЕКОМЕНДОВАЛИ АДРЕСОВАТЬ ЭТОТ ВОПРОС ВАМ. Добрый день. Я представляю организацию которая занимается помощью детям с онкологией. Мы покупаем...

Переглянути

Надання благодійної допомоги приватній школі. Оподаткування при наданні благодійної допомоги.

Добрий день. БФ здійснює благодійну діяльність в сфері освіти. Рішенням загальних зборів БФ вирішили придбати для приватної школи 1-3 ступенів комп"ютери. Школа приватна, є підприємницькою і заснована для отримання...

Переглянути

ПДФО та військовий збір з благодійних виплат

Громадська організація організовує на кошти благодійників літній табір відпочинку для 45 дітей, що опинились в складних життєвих умовах.Чи потрібно утримувати ПДФО і військовий збір із суми витрат на проживання,...

Переглянути

ПДФО та військовий збір з благодійних виплат

Благодійна організація створила власну стипендію для учнів 9 класів, також дає благодійну допомогу на лікування, проведення свят, будінвицтво храмів, тощо - питання:чи потрібно ці виплати показувати у звіті 1 ДФ і якщо...

Переглянути

Оподаткування благодійної допомоги ГО.

Доброго дня! Наша Громадська організація (не БО чи БФ)здійснює надання внутрішньо переміщеним особам наступних видів допомоги: - закупівлею ліків та/або лікарських засобів із подальшою іх передачею Бенефіціарові з...

Переглянути