Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оплата за послуги на картку фізичної особи

14 листопада 2018, 15:41 до роздiлу

Nika Pirozhkova

Доброго дня! Благодійний фонд бере участь в програмі щодо організування поетичного вечору. На рахунок фонду надходять кошти від нерезидента. Потрібно ці кошти далі перерахувати фізичній особі, яка безпосередньо займається підготовкою і організацією цього заходу (з залученням інших організацій та осіб). Чи немає заборони на перерахування фондом коштів на картку фіз.особи? Чи підлягає сума оподаткуванню? Які звіти потрібно буде подати фонду в цьому випадку?

Відповідь

Юлія Дьомочкіна, бухгалтер

14 листопада 2018, 15:41

Доброго дня!

Якщо кошти надходять у іноземній валюті, їх спочатку треба продати, розрахунки можливі тільки у гривні. Коли ви, як благодійний фонд виплачуєте фізичний особі будь-які кошти, в такому випадку згідно Податкового Кодексу України, ви - податковий агент, який має утримувати та сплачувати податки згідно законодавства України, та відповідно відображати це в податковій звітності. У вашому випадку краще укласти договір з фізичною особою підприємцем 3 групи, яка має Квед 82.30 - організація заходів, на послуги організації поетечного вечору.

У такому випадку підприємець сам сплачує свій податок 5% від суми коштів перерахованих на його рахунок. Дана фінансова операція відображається у квартальному звіті формі 1-ДФ з кодом 157.

Якщо ви оплачуєте винагороду особі, яка не є підприємцем ви укладаєте з нею договір цивільно-правового характеру, та сплачуєте 22% - ЄСВ, 18% - ПДФО, 1,5% - військовий збір. Також подаєте квартальну звітність форму 1-ДФ, код операції - 102, та щомісячну звітність по ЄСВ. Просто перераховувати кошти на картку фізичної особи, без ооформлення з нею будь-яких відносин заборонено законодавством України, для благодійної організації - це нецільове використання коштів, може погрожувати відрахуванням з реєстру неприбуткових організацій і установ з послідуючею сплатою податку на прибуток.

Останні запитання в цьому розділу

Нарахування добових

Підкажіть будь ласка. У нас в проекті у кошторисі закладено добові тренеру. Як правильно оформити добові тренеру і провести по ній виплату? Якщо з одним тренером укладено договір про надання послуг, а з іншим тренером...

Переглянути

Надання штатним працівником організації послуг як ФОП

Чи може в одній організації людина, яка оформлена по трудовому договору, отримувати ще й винагороду як фоп по іншому проекту?

Переглянути

Виконання обов'язків директора БО на громадських засадах

Благодійний фонд на стадії реорганізаціїї: приведення статуту у відповідність до вимог законодавства, вступ нових засновників. Питання чи можно внести у статут пункт про те, що директор Фонду виконує свої обовязки...

Переглянути

Гонорари членам ГО. Чи може голова ГО сама собі виплатити гонорар?

Вітаю! Маю ГО майже рік; нещодавно виграли грант. ФОП-ів нема, все відбувається на волонтерських засадах. Хочу оформити гонорари членам ГО за виконану до цього роботу. Скажіть, будь ласка: - чи можу я оформити гонорари?...

Переглянути

Чи може засновник ГО надавати в оренду торгівельну марку з оплатою засновнику?

Доброго дня! Засновник ГО зареєстрував на своє ім'я (на фізичну особу) торгівельну марку. Чи можливе здавання прав на цю марку в "оренду" ГО з оплатою засновнику?

Переглянути