Зняття коштів з рахунку ГО

09 березеня 2021, 16:59 до роздiлу

Щетиніна Ірина

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо зробити його власноруч з матеріалів, які купимо у магазині. Зареєстровані як громадська організація зі статусом неприбутковості. Як потім це відобразити у звіті в податкову? Дякую

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

09 березеня 2021, 16:59

Доброго дня!

В даній ситуації можливі наступні варіанти поведінки:

1. Організація може зняти кошти з рахунку та видати їх готівкою працівнику під звіт для придбання матеріалів на підставі видаткового касового ордера. Кошти також можуть бути перераховані як аванс на особисту платіжну картку працівника. Працівник повинен відзвітувати про використання коштів у будь-якому випадку, надавши організації у встановлені законодавством строки авансовий звіт з відповідними оригіналами підтвердних первинних документів (чеки РРО, квитанції до прибуткових касових ордерів, товарні чеки, чеки банкомата, сліпи, тощо).

2. Організація може розрахуватися корпоративною платіжною карткою. Звітування про відповідні розрахунки відбувається в такому ж порядку, який описаний у п. 1 вище.

3.Організація може укласти договір доручення з особою, яка не є працівником організації, та надати їй кошти як забезпечення виконання договору. Порядок звітування про операції здійснені повіреним, визначаються в договорі, але в принципі буде нагадувати описаний вище.

4. Працівник або інша особа може самостійно придбати товар та отримати відшкодування в організації, керуючись ст.ст. 1158-1160 та главою 68 Цивільного кодексу. При цьому необхідно відзвітувати перед організацією про вчинені дії. Зазвичай, для цього використовується той самий порядок, згаданий в п. 1 вище. Однак необхідно знати, що, в залежності від обставин (оформлення документів тощо), даний варіант передбачає ризик того, що контролюючі органи можуть вважати відшкодування таким, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичної особи та військовим збором.

Оскільки неприбутковий статус організації вимагає цільового характеру витрат згідно статутних цілей та завдань (пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу), рекомендую документально оформити відповідні проєктні заходи/витрати, наприклад, наказом.

У звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації такі витрати будуть, швидше за все, відображатись у рядку 2.3. Більш точна відповідь потребує детальнішого ознайомлення з документами, іншими обставинами по проєкту.

Останні запитання в цьому розділу

Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Видача готівки під звіт учаснику БО

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию...

Переглянути

Чи можуть Релігійні громади мати валютну касу?

Доброго дня. Знайшла ось таку інформацію "Пам’ятайте, що Релігійні громади не можуть мати валютну касу, тому, наприклад, якщо Ви помітили валюту у ящичку для пожертвувань – оприбуткуйте валюту актом та доручіть...

Переглянути