Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

10 вересня 2019, 15:23 до роздiлу

bogdan kachmar

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Відповідь

Юлія Дьомочкіна, бухгалтер

10 вересня 2019, 15:23

Доброго дня!

Обов’язку щодо відкриття поточного рахунку в тому чи іншому банку, згідно законодавства немає. Суб’єкт господарювання відкриває рахунок в банку виключно за своїм вибором, а порядок відкриття банками рахунків передбачений Інструкцією НБУ №492. Проте згідно положення про касові операції НБУ № 148, суб’єкти господарювання та фізичні особи мають певні обмеження щодо здійснення готівкових операцій протягом дня між собою за одним або кількома платіжними документами. Зокрема, встановлено обмеження:

– 10 тис. грн. – для розрахунків суб’єктів господарювання між собою;

– 50 тис. грн – для розрахунків, у яких хоча б однією стороною є звичайна фізособа. 

Також Благодійна організація, як будь-який суб'єкт господарювання має оприбуткувати благодійну пожертву надану готівкою день в день згідно цієї ж Постанови № 148. Це означає, що організація повинна мати відповідальну особу- касира, або особу яка офіційно виконує обов'язки касира (бухгалтер, директор), касир має оформити вашу благодійну пожертву прибутковим касовим ордером, з наданням вам як благодійнику оригінала квитанції від прибуткового касового ордера. Взяти з благодійника заяву на благодійну пожертву з вказанням суми пожертви.

Якщо Благодійна організація проводить касові операції, вона повинна мати декілька важливих документів: внутрішнє положення про касові операції та наказ про ліміт каси, також сейф, де можуть зберігатися кошти належним чином.

Ліміт каси дуже важлива річ, оскільки він визначає скільки ж організація може мати готівкових коштів для ведення своєї статутної діяльності! Якщо він нульовий або у певній сумі, яку ваша благодійна готівкова пожертва перевищує, то відповідно до чинного законодавства Благодійна організація зобов'язана покласти кошти на розрахунковий рахунок не пізніше наступного банківського дня, тобто маємо зробити висновок, що без розрахункового рахунку не обійтись.

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Видача готівки під звіт учаснику БО

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию...

Переглянути

Чи можуть Релігійні громади мати валютну касу?

Доброго дня. Знайшла ось таку інформацію "Пам’ятайте, що Релігійні громади не можуть мати валютну касу, тому, наприклад, якщо Ви помітили валюту у ящичку для пожертвувань – оприбуткуйте валюту актом та доручіть...

Переглянути