Виймання публічних пожертв

23 травня 2017, 16:19 до роздiлу

ilona ivanova

Доброго дня. Якщо Благодійна організація встановлює скриньки, які стоять стаціонарно в приміщеннях, згідно укладеного договору. Раз на два місяці планується виймати пожертви. Можна в такому випадку не брати на постійній основі касира, а укласти договір на виконання певної роботи, тобто виконати функцію касира , тим більше що гроші будуть прийматися комісією з трьох осіб? Організація не має можливості отримувати найманого працівника і платити податки щомісяця. Чи можна раз на два місяці брати касира по договору на виконання певної роботи, тобто функції касира?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

23 травня 2017, 16:19
Доброго дня!

Згідно п. 4.7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, керівник підприємства в разі зарахування на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність та ознайомлює його під підпис із вимогами цього Положення. Згідно п. 4.8 того ж Положення підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов'язків можуть покладати відповідно до письмового розпорядження керівника на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність.

Як видно зі змісту вказаних норм, особливості виконання функцій касира, в першу чергу пов'язані з повною матеріальною відповідальністю, вимагають наявності саме трудових відносин між касиром та організацією, тому, на мою думку, укладення разового цивільно-правового договору на виконання функцій касира в даному випадку не буде відповідати чинному законодавству.

В той же час чинне законодавство надає організації можливість покладати виконання обов'язків касира і на інших працівників, за умови відповідного розпорядження керівника та укладення з таким працівником договору про повну матеріальну відповідальність.

Законодавство також не забороняє виконувати обов'язки касира самому керівнику організації. При цьому дана особа підписує касові документи окремо як касир і як керівник організації (див. Єдину базу податкових знань).

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Видача готівки під звіт учаснику БО

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию...

Переглянути