Видача готівки під звіт учаснику БО

07 грудня 2018, 13:52 до роздiлу

Людмила Кольчик

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию статутной деятельности.

Відповідь

Юлія Дьомочкіна, бухгалтер

07 грудня 2018, 13:52

Доброго дня! По перше кошти під звіт можна дати тільки особі, яка перебуває у трудових відносинах з організацією, це регламентується Податковим Кодексом України, все інше для вас буде визнано нецільовим використанням коштів та порушенням статті 133.4 ПКУ, щодо розподілу коштів між членами та учасниками організації, та має бути обкладено податками: ПДФО(18%) та ВЗ (1,5%).

По друге, кошти під звіт надаються на певні потреби: на відрядження (ст.170.9 ПКУ - перелік допустимих витрат), на господарчі потреби (п.19 Положення НБУ про касові операції № 148, згідно якого також є певні обмеження на проведення готівкових розрахунків між суб'єктами господарювання та фізичними особами ).  Кошти надані під звіт це касові операції підприємства, за неправильність оформлення, яких передбачено чималі штрафні санкції згідно Указу Президента № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки". Виходячі з вищенаведених юридичних аргументів, вам краще проводити господарську діяльність безготівковим розрахунком, готівкові кошти видавати під звіт тільки працівнику організації (наприклад ви можете взяти на роботу члена фонда).

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Чи можуть Релігійні громади мати валютну касу?

Доброго дня. Знайшла ось таку інформацію "Пам’ятайте, що Релігійні громади не можуть мати валютну касу, тому, наприклад, якщо Ви помітили валюту у ящичку для пожертвувань – оприбуткуйте валюту актом та доручіть...

Переглянути