Інкасація благодійної допомоги, переданої готівкою

17 листопада 2017, 17:02 до роздiлу

Мирослав Далекорей

Доброго дня. Благодійна організація для реалізації свого проекту зг. статутної діяльності (придбання будинку для організації центру по роботі з дітьми - аутистами) знайшла благодійника - фізичну особу, яка передала необхідну суму коштів готівкою (2,5 млн. грн) . Підкажіть як правильно зарахувати вказану суму на р/р БО в банку, для подальшого перерахування коштів продавцю нерухомості зг. діючого законодавста та нових вимог фінансового моніторингу банківських установ?

Відповідь

Лариса Фещенко

17 листопада 2017, 17:02

Згідно до п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого  Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637  підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України.

Наразі такі обмеження встановлені Постановою НБУ № 210 від 06.06.2013р. по розрахунках

-          між фізичними особами і підприємствами  протягом одного дня в розмірі 50000 грн.,

-          підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень;

-          фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Зазначені обмеження не поширюються, зокрема,  на добровільні пожертвування та благодійну допомогу.

Щодо фінансового моніторингу слід зазначити, що згідно до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого Постановою правління Національного банку України від 26.06.2015 N 417 з урахуванням доповнень, внесених Постановою від 25.05.2017р. № 42, з метою виявлення фінансових операцій, які не відповідають фінансовому стану (оцінці фінансового стану) та/або змісту діяльності клієнта, економічна доцільність (сенс) за якими відсутня, або можуть іншим чином наражати банк на здійснення (залучення до здійснення) ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, та/або діянь, передбачених Кримінальним кодексом України, для банків встановлено додаткові вимоги здійснювати аналіз фінансових операцій клієнтів з урахуванням ризик-орієнтованих підходів.

Ризик-орієнтований підхід - це визначена банком система з управління ризиками легалізації кримінальних доходів / фінансування тероризму та вжиття ним відповідних заходів у спосіб та обсяги, які забезпечують ефективну мінімізацію таких ризиків залежно від їх рівня.

Банки самостійно з урахуванням ризик-орієнтованих підходів визначають відповідні показники, перелік необхідної інформації для проведення оцінки фінансового стану клієнта, відповідності фінансових операцій клієнта його фінансовому стану, здійснюють документально підтверджену перевірку джерел походження коштів (активів) клієнта на підставі офіційних документів, належним чином засвідчених їх копій або інших джерел,  а також визначають перелік клієнтів, щодо яких потрібно або не потрібно здійснювати додаткові заходи. 

Тому відносно фінансового моніторингу зазначених у Вашому питанні  операцій радимо звернутись до банку, який здійснює банківське обслуговування БО та/або через який  планується проведення  таких  операцій.

 

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Видача готівки під звіт учаснику БО

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию...

Переглянути