Чи можуть Релігійні громади мати валютну касу?

24 квітня 2018, 19:59 до роздiлу

Тетяна Кирилюк

Доброго дня. Знайшла ось таку інформацію "Пам’ятайте, що Релігійні громади не можуть мати валютну касу, тому, наприклад, якщо Ви помітили валюту у ящичку для пожертвувань – оприбуткуйте валюту актом та доручіть особі зі складу комісії провести у банку валютообмінну операцію та внести національну валюту". Не змогла знайти відповідного нормативного підтвердження цій інформації. Чи не могли б ви підтвердити те, що релігійні організації не мають права мати валютну касу відповідним нормативним документом?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

24 квітня 2018, 19:59

Доброго дня!

Дане питання повинно регулюватись Правилами використання готівкової іноземної валюти на території Україні, затвердженими постановою Правління НБУ від 30.05.2007 р. № 200. Згідно пп. а) п. 8.1. даних Правил уповноважений банк може зараховувати готівкову іноземну валюту на поточний рахунок в іноземній валюті юридичної особи - резидента (через розподільчий рахунок) у разі її отримання як благодійної допомоги від нерезидента (підтверджується прибутковими касовими ордерами, актами про оприбуткування до каси коштів у разі внесення коштів юридичною особою - резидентом на власний рахунок). Належним чином зареєстровані релігійні організації входять до поняття юридичної особи - резидента. 

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Видача готівки під звіт учаснику БО

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию...

Переглянути