Готівкові операції БО

21 квітня 2017, 14:43 до роздiлу

Олександр Евтушенко

Доброго дня! Благодійна організація благодійний фонд створена для підтримки дошкільного навчального закладу. Чи можемо ми отримувати готівку з рахунку свого благодійного фонду відкритого у банку на потреби, згідно затвердженних программ, проектів фонду? Бухгалтер відстуній. Як потрібно вести необхідний бухгалтерський облік?

Відповідь

Юлія Дьомочкіна, бухгалтер

21 квітня 2017, 14:43

Доброго дня! Так ви маєте право отримувати готівку з розрахункового рахунку благодійної організації. Всі касові операції регламентуються постановою НБУ № 637 "Про розрахунково-касові операції". Порядок ведення прибуткових та видаткових касових ордерів, та ведення касової книги, наказ про ліміт каси -   там все дуже чітко прописано, у випадку неправильного оформлення документів,  законодавством передбачений штраф у 5-кратному розмірі від суми касової операції.

Бути касиром може тільки штатний працівник, з яким укладається договор матеріальної відповідальності, або керівник організації, який діє на підставі статуту. При знятті готівки використовується чекова книжка, яку видає ваш банк. Зняття коштів на потреби проектів, программ це - господарчі потреби (це потрібно вказуати при знятті готівки та при оформленні авансового звіту). Далі кошти оприбутковуються в касу організації (потрібен сейф), виконується проводка ДТ 301 КТ 311, після цього кошти видаються працівнику як аванс (він має бути в штаті, або керівнику) проводкою Дт 3721 Кт 301. Після здійснення господарчої операції, відповідальний працівник подає авансовий звіт з оригіналами документів (фіскальні чеки, товарні чеки, розрахункові квітанції), робиться проводка Дт 201/209 (ТМЦ) 949/92 (послуги)  Кт 3721. При залишку коштів, які необхідно повернути! - проводка Дт 301 КТ 3721. При відсутності ліміту каси або превищенню ліміту (в організації має бути наказ про ліміт каси), кошти мають бути сдані в банк не пізніше наступного робочого дня - Дт 311 Кт 301.  

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Як надати благодійну допомогу БО без банківського рахунку

Доброго дня. Чи можливо надавати допомогу Благодійній Організаціі без банківського рахунку і як її оформити?

Переглянути

Видача готівки під звіт церквою

Церква(НО) видає з каси гроші під звіт пастору для передачі благодійної пожертви іншій НО. Які бух проведення виникнуть? дякую

Переглянути

Як правильно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Доброго дня, допоможіть як правельно вести касу при готівковиї розрахунках, якщо кошти знімаються з рахунку на видачу стипендії для школярів по відомості.

Переглянути

Видача готівки під звіт учаснику БО

Добрый день! Помогите,пожалуйста, разобраться в следующем вопросе: Может ли благотворительный фонд выдавать денежные средства под отчет члену фонда, не соотоящему в трудовых отношениях с фондом, на реализацию...

Переглянути