Передача гуманітарної допомоги БО іншій ГО

26 травня 2021, 9:19 до роздiлу

Тетяна Думанська

Наша БО в 2007р. від іноземних спонсорів отримала як гуманітарний вантаж мікроавтобус для перевезення інвалідів. З додатковими витрами первісна вартість склала 127495,25грн. Визначили термін корисного використання 120 місяців та ліквідаційну вартість 7495.25грн. В 2020р. нам податкова «запропонувала» зареєструватися платником ПДВ. На даний момент нараховано амортизацію у сумі 120000,00грн і ми плануємо безкоштовно передати мікроавтобус іншій ГО (не платники ПДВ )для використання в їх статутній діяльності. 1.Чи обов’язково треба рішення Комісії КМУ з питань гуманітарної допомоги на передачу мікроавтобуса іншій неприбутковій організації ? 2. Чи обов’язково треба і який договір заключити при безкоштовній передачі? 3. З якою вартістю передати автобус і чи треба нарахувати та сплатити ПДВ? 4.Що робити з ліквідаційною вартістю? І якщо можна ,будь ласка ,бухгалтерські проводки по таких операціях .

Відповідь

Вікторія Смолякова

26 травня 2021, 9:19

Добрий день, пані Тетяна!

Згідно постанови КМУ №154 від 16.03.2000р. Про затвердження Порядку списання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, які мають певний термін експлуатації :

«2. Термін експлуатації отриманих підприємством, установою або
організацією  основних засобів не може бути меншим, ніж мінімально
допустимий  термін  корисного  використання аналогічних предметів,
визначений законодавством.

 

     3.  Непридатні  для  подальшої  експлуатації  основні  засоби
списуються в порядку, визначеному законодавством.»

 

Оскільки умова про дотримання мінімально допустимого терміну корисного використання згідно законодавства виконано, в обліку ви просто списуєте ОЗ :

 

   Дт 976   Кт 105 – 7495,25 (залишкова вартість)

   Дт 13    Кт 105 – амортизація

   Дт 976   Кт 641 – 20% ПДВ (від звичайної ціни!)

 

На передачу списаного ОЗ рішення комісії КМУ не потрібне.

Договір на передачу не обов’язковий. Може бути достатньо акту.

Якщо укладати договір, то «договір дарування» або «договір пожертви».

 

 Самостійна ліквідація ОЗ прирівнюється до продажу та підпадає під оподаткування за п. 189.9 ПКУ. База нарахування ПДВ – звичайна ціна основного засобу, але не нижче його балансової вартості.

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення гуманітарної допомоги ГО

Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи може селищна рада ОТГ прийняти на свій баланс автомобіль швидкої допомоги, переданий іноземним донором на українську ГО (є в реєстрі отримувачів гум допомоги)? Селищна рада буде...

Переглянути

Порядок оприбуткування ГО цільової гуманітарної допомоги

Доброго дня. Неприбуткова громадська організація отримала цільову гуманітарну допомогу з-за кордону у вигляді виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів. Цільова допомога була...

Переглянути

Правильне розуміння поняття гуманітарна та благодійна допомога

Ще раз доброго дня! Вже задавала питання про гуманітарну допомогу, ознайомилась з нормативним актом, до якого Ви порадили звернутися, та виникло ще одне питання. В нашій ситуації це буде медичне обладнання на користь...

Переглянути

Оформлення розподілу гуманітарної допомоги

Релігійна організація отримала гуманітарну допомогу від БО у вигляді дитячих подарунків та книжок (отримали накладною)в січні,які будуть передані діткам в літніх дитячих таборах приблизно червні. Підкажіть будь...

Переглянути

Гуманітарна допомога з-за кордону фізичній особі

Доброго дня.Маю 3 групу трудове каліцтво.Чи маю право я на автомобіль за кордону як гуманітарна допомога?

Переглянути