Cортувати

Управління БФ і БО

Оформлення благодійної допомоги

Публічний збір благодійних пожертв

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Робота волонтерів

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Зняття коштів з рахунку ГО

09 березеня 2021, 16:59 до роздiлу

Щетиніна Ірина

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо зробити його власноруч з матеріалів, які купимо у магазині. Зареєстровані як громадська організація зі статусом неприбутковості. Як потім це відобразити у звіті в податкову? Дякую

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

09 березеня 2021, 16:59

Доброго дня!

В даній ситуації можливі наступні варіанти поведінки:

1. Організація може зняти кошти з рахунку та видати їх готівкою працівнику під звіт для придбання матеріалів на підставі видаткового касового ордера. Кошти також можуть бути перераховані як аванс на особисту платіжну картку працівника. Працівник повинен відзвітувати про використання коштів у будь-якому випадку, надавши організації у встановлені законодавством строки авансовий звіт з відповідними оригіналами підтвердних первинних документів (чеки РРО, квитанції до прибуткових касових ордерів, товарні чеки, чеки банкомата, сліпи, тощо).

2. Організація може розрахуватися корпоративною платіжною карткою. Звітування про відповідні розрахунки відбувається в такому ж порядку, який описаний у п. 1 вище.

3.Організація може укласти договір доручення з особою, яка не є працівником організації, та надати їй кошти як забезпечення виконання договору. Порядок звітування про операції здійснені повіреним, визначаються в договорі, але в принципі буде нагадувати описаний вище.

4. Працівник або інша особа може самостійно придбати товар та отримати відшкодування в організації, керуючись ст.ст. 1158-1160 та главою 68 Цивільного кодексу. При цьому необхідно відзвітувати перед організацією про вчинені дії. Зазвичай, для цього використовується той самий порядок, згаданий в п. 1 вище. Однак необхідно знати, що, в залежності від обставин (оформлення документів тощо), даний варіант передбачає ризик того, що контролюючі органи можуть вважати відшкодування таким, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичної особи та військовим збором.

Оскільки неприбутковий статус організації вимагає цільового характеру витрат згідно статутних цілей та завдань (пп. 133.4.2. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу), рекомендую документально оформити відповідні проєктні заходи/витрати, наприклад, наказом.

У звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації такі витрати будуть, швидше за все, відображатись у рядку 2.3. Більш точна відповідь потребує детальнішого ознайомлення з документами, іншими обставинами по проєкту.

Останні запитання в цьому розділу

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути

Оформлення документації для безоплатного перевезення осіб, які цього потребують

Підкажіть, будь ласка, чи може благодійна організація здійснювати безоплатне перевезення осіб, які цього потребують? І як правильно оформити документацію?

Переглянути

Дарування власності ГО фізичній особі: правові наслідки

Вітаю, допоможіть будь ласка розібратись, маємо ГО з статусом неприбутковості на балансі якої є невеличке приміщення в занедбаному стані. Засновники ГО готові подарувати приміщення фізичній особі, яка погодилась...

Переглянути

Проведення оплати за виступ музичного гурту

 Як провести оплату музичному гурту? Громадська організація під час реалізації проекта по запросу для запроса музичний гурт, який складається из 5-ти осіб, керівник даного гурту є ФОП 3-ї групи. Чи може громадська...

Переглянути

Договір з іноземною благодійною організацією

Доброго дня. Підкажіть будь ласка як скласти контракт між нашим благодійним фондом та благодійною організацією з Німеччини?

Переглянути