Законність приймання участі БО в аукціонах щодо купівлі приміщень та земельних ділянок комінальної власності

25 серпня 2021, 17:54 до роздiлу

Романович Володимир

Доброго дня! Чи може благодійна організація брати участь в аукціонах щодо купівлі приміщень та земельних ділянок комунальної власності? Як бути з гарантійним внеском та іншими витратами, що будуть супроводжуватися під час купівлі нерухомості? Якщо благодійною програмою першочергово прописана купівля будинку, оскільки без нього подальше надання послуг бенефіціарам не можливе, то це ж не є адміністратиною витратою? Оренда приміщення не підходить під програму, оскільки вона є довгострокоою. Дякую за відповідь!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

25 серпня 2021, 17:54

Доброго дня!

Насклільки мені відомо, законодавство України не забороняє благодійним організаціям брати участь в подібних аукціонах.

При цьому гарантійний внесок вважатиметься частиною стартової ціни (див. наприклад ст. 1 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна), в разі виграшу буде заліковуватись до загальної ціни об'єкта, а в разі програшу - повертатись учаснику аукціону (див. наприклад ст. 15 вказаного закону). Тому не бачу проблем зі сплатою благодійною організацією й гарантійного внеску.

Головне в даному разі - бути здатним обгрунтувати цільовий характер витрат організації згідно її статутних цілей і завдань (див. пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, порушення якої може призвести до втрати статусу неприбутковості).

Благодійна програма однозначно може допомогти в такому обгрунтуванні.

Витрати на придбання нерухомості можуть не вважатись адміністративними, якщо це передбачено благодійною програмою. Однак, якщо така нерухомість буде використовуватись під офіс тощо, необхідно додатково обгрунтовувати таке бачення організації. 

Останні запитання в цьому розділу

Порядок отримання пожертви БО від нерезидента (Російської Фередарації)

Доброго дня. Благодійна організація хоче отримати пожертву від нерезидента, а саме Російської Федерації. Чи можливо це?Чи є якісь обмежання у законодавстві у звязку із тим, що це держава агрессор? Які необхідно...

Переглянути

Порядок оформлення благодійної допомоги

Ми державна установа отримали в 2020 році благодійну допомогу-вантажний автомобіль. У 2021 році автомобіль передали до підвідомчої нам установи. З 2020 року автомобіль не використовувався. У 2021 році постало питання...

Переглянути

Правильність оформлення документів для перерахунку коштів

Доброго дня! Мене звати Василь Бідзіля, я являюсь керівником громадської організації для інвалідів в м. Іршава, Закарпатської області. Про ваш фонд я дізнався на вебінарі по соціальному підприємництву та звертаюсь до...

Переглянути

Укладання договорів ГО з фізичними особами

Добрий день, допоможіть знайти відповідь, чи має право громадська організація (без статусу юридичної особи) укладати договори з фізичними особами?

Переглянути

Укладення договору оренди сервера БО з нерезидентом

Чи може БО укласти договір оренди сервера с нерезидентом? Тобто надати в оренду сервер, отримувати від нерезидента оренду плату та сплачувати з цієї суми за розміщення сервера в Дата центрі? Де можна знайти зразок...

Переглянути