Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Загальний порядок оформлення наказів Голови Правління в ГО

15 липня 2019, 8:21 до роздiлу

Людмила Василывна

   Члени Правління громадської організації прийняли рішення, яке закріплено в Протоколі засідання Правління, взяти в оренду нежитлове приміщення з метою розміщення найманих працівників та  організації ведення статутної діяльності. Відповідно до цього,

 - чи повинна Голова Правління, яка згідно Статуту – «Видає накази, розпорядження, інші внутрішні нормативні акти та документи» - в даному випадку  скласти  наказ про взяття в оренду приміщення та фінансування видатків на оренду приміщення і одним із пунктів цього  наказу затвердити кошторис витрат на оренду приміщення.

  На який період затвердити кошторис витрат по оренді – на весь період оренди (з травня по грудень)

- чи щомісячно видавати наказ та затверджувати кошторис  витрати по оренді.

 Орендна плата в літні місяці відрізняється від оплати в осінньо-зимовий період.

Роз’ясніть, будь ласка, та допоможіть, як нам складати  взагалі всі накази:

-  і на фінансування банківських послуг  і на  оренду поштової скриньки,  і на послуги з ведення бухгалтерського та податкового обліку приватним підприємцем.

Дуже Вам вдячні за допомогу.

Члени Правління.

Відповідь

Олексій Фелів

15 липня 2019, 8:21

Доброго дня!

Члени Правління громадської організації прийняли рішення, яке закріплено в Протоколі засідання Правління, взяти в оренду нежитлове приміщення з метою розміщення найманих працівників та  організації ведення статутної діяльності. Відповідно до цього наводимо відповіді на наступні питання:

Питання 1: Чи повинна Голова Правління скласти  наказ про взяття в оренду приміщення та фінансування видатків на нього та одним із пунктів цього  наказу затвердити кошторис витрат на оренду приміщення?

Відповідь: Так, оскільки відповідно до статуту Голова правління зобов’язана виконувати рішення виконавчого органу – Правління. Для цих цілей Голова правління наділений організаційно-розпорядчими повноваженнями. На практиці, Голова правління реалізує свої організаційно-розпорядчі повноваження шляхом видачі наказів.

Відповідно, для виконання рішення Правління Голова правління видає наказ, затверджує видатки, визначає відповідальних осіб та доводить його до відома працівників. При цьому слід мати на увазі, що законодавство не визначає детально компетенцію органів управління та порядок ухвалення ними рішень. Ці питання, як правило, регулюються статутом громадської організації.  Закон, зокрема, передбачає вимогу визначити у статуті порядок використання коштів (п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону «Про громадські об'єднання).

Отже, при затвердженні кошторису слід враховувати положення статуту громадської організації, який може містити особливу процедуру погодження та затвердження кошторису.

Питання 2: На який період затвердити кошторис витрат по оренді – на весь період оренди (з травня по грудень) чи щомісячно видавати наказ та затверджувати кошторис  витрати по оренді?

Відповідь: Чинне законодавство не містить детальних вимог щодо затвердження кошторису в громадських організаціях. Проте, такі вимоги можуть бути передбачені локальними актами громадської організації (статутом, внутрішніми положеннями, тощо). Якщо інше не встановлено локальними актами, громадська організація  складає кошторис витрат по оренді за весь період оренди. Якщо орендна плата в літні місяці відрізняється від оплати в осінньо-зимовий період, в наказі слід зазначити помісячну орендну плату за період. Якщо точний розмір орендної плати неможливо визначити, до кошторису можна включити максимальний розмір, а також чинники, які впливатимуть на розмір орендної плати.

Питання 3: Яким чином необхідно складати накази на фінансування банківських послуг,  оренду поштової скриньки,  і на послуги з ведення бухгалтерського та податкового обліку приватним підприємцем.

Відповідь: Чинним законодавством не встановлено вимог щодо складання зазначених вище наказів. При їх складанні рекомендуємо керуватися Національним стандартом України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 07.04.03 р. № 55.  До тексту наказів доцільно включити наступні реквізити:

-        найменування підприємства;

-        назву виду документа;

-        дату складання;

-        реєстраційний індекс (номер);

-        заголовок наказу;

-        текст наказу (наказ може бути оформлений у вигляді суцільного тексту або розбитий на декілька пунктів, якщо частини тексту мають різні смислові навантаження або потрібно викласти декілька рішень. Наказ може складатися з двох частин: описової (опис обставин, що послужили підставою для видання наказу) і розпорядчої, де зазначається, що потрібно зробити: «Призначити», «Провести») тощо;

-        підпис (право підпису наказів надане керівникові підприємства установчими документами).

-        наказ може мати додатки, у такому разі на це необхідно вказати. Сам додаток теж повинен мати посилання на реквізити наказу.

Останні запитання в цьому розділу

Виконання директором БО оплачуваних робіт

Доброго дня! Чи може голова фонду укласти угоду із собою для виконання певної роботи(в якій якості - ФОП чи фізична особа)? Якщо так,то як оформити угоду - на постійну роботу чи на виконання разових робіт? Як краще в...

Переглянути

Сплата послуг на ФОП члена органа управління релігійною організацією

Доброго дня. Релігійна організація зі статусом неприбутковості має намір отримати послуги перекладу книги у ФОП. Але ФОП є членом органу управління такоі релігійноі організаціію Чи не є це порушенням підпункту 133.4.2...

Переглянути

Оплата перекладачу матеріалів для релігійної організації

Доброго дня! Віряни, що не є співробітниками релігійної організації зі статусом неприбутковості, роблять перклад релігійних книжок з інших мов. Яким чином можливо ім відшкодувати вартість наданих послуг? 1) Чи...

Переглянути

Оформлення договору про надання послуг між БО та ФОП

Доброго вечора! В якій послідовності оформлюється договір між Благодійним фондом та психологом, який є приватним підприємцем для оплати послуги(консультацій) фізичній особі. Як буде оподатковуватись дана послуга....

Переглянути

Оформлення безоплатної передачі авторських прав на документальний фільм ГО

1.Який перелік документів потрібно зібрати при безоплатній передачі авторських прав на документальний фільм від фізичної особи юридичній особі-громадській організації? Фізична особа являється членом громадської...

Переглянути