Cортувати

Відносини з донорами**

Оформлення благодійної допомоги

Публічний збір благодійних пожертв**

Допомога учасникам АТО і переселенцям**

Реєстраційні дії БО**

Благодійна допомога**

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Робота волонтерів

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога**

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність**

Соціальне підприємництво**

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО**

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Відносини з контрагентами**

Оподаткування БО**

Бухгалтерський облік в БО**

Податкова та фінансова звітність БО**

Перевірки БО**

Адміністративні витрати БО**

Фінансовий менеджмент БО**

Благодійні заходи БО**

Операції з готівкою БО**

Продаж продукції БО юридичній особі

31 січня 2020, 17:21 до роздiлу

Віталія Максименко

Добрый день! От целевой деятельности фонда изготавливается продукция, которую фонд продает. Может ли фонд продавать юридическому лицу такую продукцию? если да, то какие налоговые обязательства выплывают от такой деятельности?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

31 січня 2020, 17:21

Доброго дня!

Згідно ч. 4 ст. 16 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" благодійні організації мають право здійснювати господарську діяльність без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню їх статутних цілей.

За умови вказаної цільової відповідності продажу продукції юридичним особам, вважаю такий продаж можливим.

В розрізі податків, така господарська діяльність може здійснюватись благодійною організацією в рамках свого неприбуткового статусу, тобто без сплати податку на прибуток.

В разі перевищення обсягом постачання продукції (включаючи безоплатну передачу) 1 млн. грн. за останні 12 місяців, організація зобов'язана зареєструватись платником ПДВ (ст. 181 Податкового кодексу) та в подальшому сплачувати ПДВ.

Останні запитання в цьому розділу

Укладення договору оренди сервера БО з нерезидентом

Чи може БО укласти договір оренди сервера с нерезидентом? Тобто надати в оренду сервер, отримувати від нерезидента оренду плату та сплачувати з цієї суми за розміщення сервера в Дата центрі? Де можна знайти зразок...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Оформлення документації для безоплатного перевезення осіб, які цього потребують

Підкажіть, будь ласка, чи може благодійна організація здійснювати безоплатне перевезення осіб, які цього потребують? І як правильно оформити документацію?

Переглянути

Дарування власності ГО фізичній особі: правові наслідки

Вітаю, допоможіть будь ласка розібратись, маємо ГО з статусом неприбутковості на балансі якої є невеличке приміщення в занедбаному стані. Засновники ГО готові подарувати приміщення фізичній особі, яка погодилась...

Переглянути