Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Право БО здійснювати діяльність забудовника

25 вересня 2019, 11:35 до роздiлу

Анатолий Kostyrkin

Чи може бути БО забудовником?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

25 вересня 2019, 11:35

Добрий день!

Згідно ч. 1 ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Згідно ч. 4 ст. 16 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" благодійні організації мають право здійснювати господарську діяльність без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню їх статутних цілей.

Згідно пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Оскільки законодавством це не заборонено, БО може бути забудовником, якщо не матимете мети одержання прибутку, це сприятиме його статутній діяльності, а відповідні витрати будуть мати цільовий характер згідно зазначених положень Податкового кодексу.

Останні запитання в цьому розділу

Виконання директором БО оплачуваних робіт

Доброго дня! Чи може голова фонду укласти угоду із собою для виконання певної роботи(в якій якості - ФОП чи фізична особа)? Якщо так,то як оформити угоду - на постійну роботу чи на виконання разових робіт? Як краще в...

Переглянути

Сплата послуг на ФОП члена органа управління релігійною організацією

Доброго дня. Релігійна організація зі статусом неприбутковості має намір отримати послуги перекладу книги у ФОП. Але ФОП є членом органу управління такоі релігійноі організаціію Чи не є це порушенням підпункту 133.4.2...

Переглянути

Оплата перекладачу матеріалів для релігійної організації

Доброго дня! Віряни, що не є співробітниками релігійної організації зі статусом неприбутковості, роблять перклад релігійних книжок з інших мов. Яким чином можливо ім відшкодувати вартість наданих послуг? 1) Чи...

Переглянути

Оформлення договору про надання послуг між БО та ФОП

Доброго вечора! В якій послідовності оформлюється договір між Благодійним фондом та психологом, який є приватним підприємцем для оплати послуги(консультацій) фізичній особі. Як буде оподатковуватись дана послуга....

Переглянути

Оформлення безоплатної передачі авторських прав на документальний фільм ГО

1.Який перелік документів потрібно зібрати при безоплатній передачі авторських прав на документальний фільм від фізичної особи юридичній особі-громадській організації? Фізична особа являється членом громадської...

Переглянути