Cортувати

Управління БФ і БО

Оформлення благодійної допомоги

Публічний збір благодійних пожертв

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Робота волонтерів

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

09 березеня 2021, 17:21 до роздiлу

Хижна Ольга

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу волонтерів , яку звітність потрібно здавати? Які податки виникають в цій сфері?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

09 березеня 2021, 17:21

Доброго дня!

Остільки, оскільки організація не нараховує доход фізичним особам (наприклад, як працівникам або за договором ЦПХ), вона може не подавати звітність з податку на доходи фізичних осіб, військового збору та ЄСВ. Відповідно, їй залишається подання щорічного звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, а також щорічне подання спрощеної фінансової звітності (у органи Державної податкової служби разом із вказаним звітом та у органи державної статистики).

Щодо волонтерів, будь-яка окрема звітність щодо них законодавством не передбачена. Ст.ст. 3 і 5 Закону України "Про волонтерську діяльність" передбачають публікацію інформації про організації, що залучають волонтерів-іноземців або осіб без громадянства в якості волонтерів, на сайті Мінсоцполітики, а також обов'язкове повідомлення такими організаціями компетентних державних органів про початок та кінець роботи з такими волонтерами.

Остільки, оскільки організація має статус неприбуткової, не нараховує доходи фізичним особам, вона не оподатковується податком на прибуток, ПДФО, військовим збором та ЄСВ.

Благодійна допомога у будь-якій формі також звільнена від оподаткування ПДВ (див. зокрема пп. 197.1.15 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу). Однак надання благодійної допомоги у вигляді товарів, робіт, послуг на суму один мільйон грн. і більше протягом останніх 12 місяців може бути підставою для контролюючих органів вимагати від організації встати на облік як платник ПДВ (п. 181.1 Податкового кодексу), хоча благодійна допомога при дотриманні встановлених законодавством умов (маркування товарів тощо) залишатиметься звільненою від оподаткування ПДВ.

Останні запитання в цьому розділу

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Оформлення документації для безоплатного перевезення осіб, які цього потребують

Підкажіть, будь ласка, чи може благодійна організація здійснювати безоплатне перевезення осіб, які цього потребують? І як правильно оформити документацію?

Переглянути

Дарування власності ГО фізичній особі: правові наслідки

Вітаю, допоможіть будь ласка розібратись, маємо ГО з статусом неприбутковості на балансі якої є невеличке приміщення в занедбаному стані. Засновники ГО готові подарувати приміщення фізичній особі, яка погодилась...

Переглянути

Проведення оплати за виступ музичного гурту

 Як провести оплату музичному гурту? Громадська організація під час реалізації проекта по запросу для запроса музичний гурт, який складається из 5-ти осіб, керівник даного гурту є ФОП 3-ї групи. Чи може громадська...

Переглянути

Договір з іноземною благодійною організацією

Доброго дня. Підкажіть будь ласка як скласти контракт між нашим благодійним фондом та благодійною організацією з Німеччини?

Переглянути