Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оформлення безоплатної передачі авторських прав на документальний фільм ГО

11 червня 2020, 19:38 до роздiлу

Olga Goloborodko

1.Який перелік документів потрібно зібрати при безоплатній передачі авторських прав на документальний фільм від фізичної особи юридичній особі-громадській організації? Фізична особа являється членом громадської організації, створила за власний рахунок документальний фільм і має бажання передати авторські права даній організації. ГО має намір в подальшому отримувати прибуток від продажу прав на визначену кількість показів фільму замовниками за кордоном. Дохід буде використовуватися на статутну діяльність ГО. 2. Який перелік документів потрібно зібрати ГО, щоб надати право показу даного документального фільму Держкіно Азербйджану?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

11 червня 2020, 19:38

Доброго дня!

Згідно пп. 7) ч. 1 ст. 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права" аудіовізуальні твори відносяться до об'єктів авторського права. Згідно ч. 2 ст. 11 того ж закону авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

Згідно ст. 11 Закону України "Про кінематографію" фільм створюється колективом, який складається з авторів, виконавців фільму та виробників. Персональний склад учасників створення фільму зазначається у вихідних даних (титрах) фільму.

Таким чином, вважаю достатнім для передачі майнових авторських прав на фільм ГО укладення відповідного авторського договору про передачу майнових авторських прав на фільм. При цьому, задля уникнення зайвих ризиків рекомендується отримати документи, що підтверджують повну належність майнових авторських прав на фільм фізичній особі, з якою укладається договір (зокрема, копії її договорів з іншими учасниками виробництва фільму), відсутність порушень будь-яких прав інших осіб при виробництві фільму (зокрема, копії згоди відповідних задіяних у фільмі фізичних осіб на використання їх зображення, персональних даних), дотримання відповідних стандартів при виробництві фільму (за можливості).

Щодо передачі прав на показ фільму від ГО необхідно пояснити наступне.

Згідно ст. 15 Закону України "Про кінематографію" право на розповсюдження і демонстрування національних та іноземних фільмів на всіх видах носіїв зображення надається суб’єктам кінематографії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії. Документом, який засвідчує це право та визначає умови розповсюдження і демонстрування, є державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Фільми, на які видані державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування, вносяться до державного реєстру фільмів.

В той же час Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 1315 від 17.08.1998 (в останній редакції), вказує в п. 1, що посвідчення запроваджено з метою регулювання розповсюдження і демонстрування  всіх видів вітчизняних та іноземних фільмів на території тільки України.

Таким чином, я вважаю, що при наданні права на показ фільму за кордоном буде достатньо одного договору з відповідним нерезидентом. При цьому як доказ належності авторських прав ГО може бути надана копія авторського договору з фізичною особою, що створила фільм.

Останні запитання в цьому розділу

Сплата за оренду приміщення БО афілійованій особі

Благодійна організація сплачує за оренду приміщення товариству, де засновником є особа, яка являється і засновником БО. Це може бути підставою для виключення БО з реєстру неприбуткових організацій. Дякую.

Переглянути

Виконання директором БО оплачуваних робіт

Доброго дня! Чи може голова фонду укласти угоду із собою для виконання певної роботи(в якій якості - ФОП чи фізична особа)? Якщо так,то як оформити угоду - на постійну роботу чи на виконання разових робіт? Як краще в...

Переглянути

Сплата послуг на ФОП члена органа управління релігійною організацією

Доброго дня. Релігійна організація зі статусом неприбутковості має намір отримати послуги перекладу книги у ФОП. Але ФОП є членом органу управління такоі релігійноі організаціію Чи не є це порушенням підпункту 133.4.2...

Переглянути

Оплата перекладачу матеріалів для релігійної організації

Доброго дня! Віряни, що не є співробітниками релігійної організації зі статусом неприбутковості, роблять перклад релігійних книжок з інших мов. Яким чином можливо ім відшкодувати вартість наданих послуг? 1) Чи...

Переглянути

Оформлення договору про надання послуг між БО та ФОП

Доброго вечора! В якій послідовності оформлюється договір між Благодійним фондом та психологом, який є приватним підприємцем для оплати послуги(консультацій) фізичній особі. Як буде оподатковуватись дана послуга....

Переглянути