Cортувати

Відносини з донорами**

Оформлення благодійної допомоги

Публічний збір благодійних пожертв**

Допомога учасникам АТО і переселенцям**

Реєстраційні дії БО**

Благодійна допомога**

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Робота волонтерів

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога**

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність**

Соціальне підприємництво**

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО**

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Відносини з контрагентами**

Оподаткування БО**

Бухгалтерський облік в БО**

Податкова та фінансова звітність БО**

Перевірки БО**

Адміністративні витрати БО**

Фінансовий менеджмент БО**

Благодійні заходи БО**

Операції з готівкою БО**

Благодійна діяльність іноземного представництва, що не веде господарську діяльність на території України

31 січня 2019, 19:22 до роздiлу

Светлана Юрьевна

Іноземне представництво, яке не веде господарську діяльність і Україні, за своєю політикою зібралось надавати допомогу дитячим будинкам, інтернатам. Мета даного представництва не перераховувати коштів на рахунок інтернату, а надавати цільову допомогу дітям, у вигляді подарунків, медичного обладнання і допомозі при різних потребах. На даний момент в нас є декілька інтернатів, яким потрібно надати допомогу у вигляді медичного обладнання. Ми продумали трьохсторонній договір на надання такої допомоги, але бухгалтер каже що дана діяльність за таким договором буде визнана як ведення господарської діяльності. Як правильно оформити таку допомогу Іноземному представництву? Завчасно дякую за допомогу у вирішенні цього питання.

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

31 січня 2019, 19:22

Доброго дня!

Чинне законодавство не містить систематизованого регулювання питань діяльності представництв юридичних осіб - нерезидентів, однак при цьому певні нормативно-правові акти можуть вказувати на допустимі рамки такої діяльності.

Так, наприклад, згідно п. 11.9 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492, кошти з поточного рахунку типу "Н" можуть бути використані офіційним представництвом, представництвом юридичної особи - нерезидента, представництвом іноземного банку, організацією або установою (групою управління програмою чи проектом) для проведення доброчинних акцій в Україні.

Таким чином, я не думаю, що реалізація описаної в запиті діяльності може вплинути на податковий статус вашого представництва.

Відповідну діяльність, на мою думку, можна оформити наказом по представництву з описом акції (цілі, завдання, цільова група, діяльність, очікувані результати, відповідальні особи, бюджет тощо), договором з  постачальником про закупівлю товарів (при цьому не обов'язково купляти товари на представництво, це може бути 2-сторонній договір на користь третьої особи - інтернату), договором з інтернатом про надання благодійної допомоги (в т.ч., можливо, шляхом оплати товарів за 2-стороннім договором на користь третьої особи) (туди також можна, за необхідності, включити розподіл товарів між конкретними особами). 3-сторонній договір за участі інтернату може бути неприйнятний за необхідності інтернату застосовувати положення Закону України "Про публічні закупівлі". 

В той же час конкретне рішення в даній ситуації можливе лише після індивідуального вивчення деталей ситуації.

Останні запитання в цьому розділу

Укладення договору оренди сервера БО з нерезидентом

Чи може БО укласти договір оренди сервера с нерезидентом? Тобто надати в оренду сервер, отримувати від нерезидента оренду плату та сплачувати з цієї суми за розміщення сервера в Дата центрі? Де можна знайти зразок...

Переглянути

Порядок організації діяльності новостворенного БФ

Добрий день, новостворений БФ( допомога тваринам, притулкам для тварин). Неприбуткових організація. Є два засновники, найманих працівників немає. Яку звітність потрібно здавати і коли? Якщо буде прийнято на роботу...

Переглянути

Зняття коштів з рахунку ГО

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка,чи може громадська організація зняти кошти з рахунку у банку або розраховуватися карткою Ключ до рахунку у магазині? Приклад: для майстерні за проєктом потрібен стелаж, ми хочемо...

Переглянути

Оформлення документації для безоплатного перевезення осіб, які цього потребують

Підкажіть, будь ласка, чи може благодійна організація здійснювати безоплатне перевезення осіб, які цього потребують? І як правильно оформити документацію?

Переглянути

Дарування власності ГО фізичній особі: правові наслідки

Вітаю, допоможіть будь ласка розібратись, маємо ГО з статусом неприбутковості на балансі якої є невеличке приміщення в занедбаному стані. Засновники ГО готові подарувати приміщення фізичній особі, яка погодилась...

Переглянути