Перерахунок з за кордону коштів для допомоги сім'ям загиблих в АТО.

21 вересня 2018, 19:21 до роздiлу

Анатолій Кучеров

ФІЗИЧНА ОСОБА ЗА КОРДОНУ ХОЧЕ ПЕРЕРАХУВАТИ БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ ДЛЯ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ В АТО ТІЛЬКИ НА ФІЗИЧНУ ОСОБУ В УКРАЇНІ. ЧИ ПОТРІБН А МІЖ НАМИ УГОДА, ЯКЕ КРАЩЕ ВКАЗУВАТИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ І ЧИ ІСНУЮТЬ ОБМЕЖЕННЯ ПО СУМАХ? ДЯКУЮ!

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

21 вересня 2018, 19:21

Доброго дня!

Переказ коштів в іноземній валюті з-за кордону на банківський рахунок фізичної особи не обмежується будь-якою сумою. В той же час, якщо мова йде про переказ готівки (наприклад, через ВестернЮніон), в Україні встановлено обмеження не більше 50 тис. грн. на день. Крім того, можуть існувати обмеження і в країні відправлення. Призначенням платежу, вважаю, може бути "Благодійна допомога для членів сімей учасників бойових дій, загиблих в АТО".

Щодо угоди, письмовий документ необхідний, якщо сторонам важливо забезпечити механізми контролю за використанням даної допомоги.

В той же час повинен попередити, що в разі одержання таких коштів фізичною особою, у неї виникне зобов'язання задекларувати вказані кошти і сплатити з них ПДФО і військовий збір.

Від вказаних податку і збору згідно пп. б) пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу звільнена лише благодійна допомога, що отримується благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпункті "а" підпункту 165.1.54 (до числа яких входять і члени сімей загиблих в АТО).

Останні запитання в цьому розділу

Допомога родинам загиблих бійців АТО. Які документи мають надати родичі для отримання такої допомоги?

доброго дня! благодійний фонд планує надати благодійну допомогу родинам загіблих бійців АТО в горошовій формі. В статуті благодійного фонду така стаття допомоги передбачена. Які документи мають надати родичі для...

Переглянути

Коли БФ передає благодійну допомогу у виді форми військовій частині, така форма передається за ціною з ПДВ? якщо передача форми відбувається за ціною без ПДВ, як відобразити у бух.обліку сплачену суму ПДВ?

Добрий день! Ми є Благодійною організацією, створені у формі благодійного фонду (далі -БФ). До нас звернулася військова частина (зареєстрована в реєстрі неприбуткових організацій) з листом-проханням надати благодійну...

Переглянути

Надання благодійної допомоги Волонтерам в зоні АТО у вигляді фруктів (яблуки, апельсини)

Доброго дня. У зв’язку з наданням благодійної допомоги Волонтерам в зоні АТО (фіз.особам, які внесені в Реєстр цих волонтерів) виникло питання стосовно співвідношення (колізії) двох статей ПКУ. Зокрема, п.п.б) ст....

Переглянути

Благодійна допомога волонтеру в зоні АТО.

Доброго дня. Резидент – юридична особа хоче надати благодійну допомогу у вигляді коштів Волонтеру в зоні АТО (який включений до Реєстру таких волонтерів). У зв"язку з цим виникло ряд питань: 1) Чи вправі в такому...

Переглянути

Чи потрібно утримувати ПДФО та ВЗ з мами бійця АТО? Як це відобразити в 1ДФ або як можливо цього уникнути?

Добрий день,06.03.18 поставив запитання і отримав відповідь (прикріплений файл або посилання...

Переглянути