Надання благодійної допомоги ВПЛ з метою забезпечення житлом (покриття витрат/вартості проживання)

22 травня 2016, 19:16 до роздiлу

Настя Кувелина

Доброго дня!! подскажите пож. каким образом можно провести по бухгалтерии оплату квартиры для переселенцев. согласно Постановы №653 26.11.2014 року ( 2. Забезпечення житлом та житлово-комунальними послугами, а також паливом, необхідним для приготування їжі та обігрівання приміщення, транспортне обслуговування, пов’язане з переміщенням осіб з тимчасово окупованої території України та території проведення антитерористичної операції.) не облагается налогом. как провести? какие документы нужны?

Відповідь

Тетяна Бережна, юрист компанії «Василь Кісіль і Партнери»

22 травня 2016, 19:16

Добрий день, Анастасія!

Відповідно до підпункту 165.1 пункту 165.1 статті 165 ПКУ не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої на користь фізичних осіб які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах. Сума (вартість) зазначеної у цьому підпункті благодійної допомоги визначається згідно з підпунктом 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 ПКУ.

 

Згідно з підпунктом 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума благодійного внеску у разі, якщо:

1)    сума не перевищує одну тисячу розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (станом на 01.01.2016 розмір мінімальної зарплати становив 1378 гривень);

2)    сума благодійного внеску спрямована на потреби за переліком, встановленим Постановою Кабінету Міністрів України № 653 «Про затвердження переліку потреб, сума благодійної допомоги для задоволення яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб» від 26 листопада 2014 р. Відповідно до п.2 цієї Постанови, не включаються до оподатковуваного доходу суми благодійного внеску на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

 

Отже, для того, щоб не включати благодійний внесок до оподатковуваного доходу, потрібно дотримуватися усіх зазначених умов та мати документи на підтвердження таких умов. Нижче проаналізуємо кожну з умов детальніше.

 

·         Статус особи, на користь якої здійснюється благодійний внесок.

Оскільки у своєму запитанні Ви говорите про переселенця, то благодійний внесок у цьому випадку стосується особи, яка була змушена покинути місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції. Отже, для підтвердження операції необхідно мати документ, який підтверджує статус переселенця (внутрішньо переміщеної особи). Таким документом сьогодні є Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. (ст.4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Облік внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII; Постанова Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 1 жовтня 2014 р. № 509). До того ж, для ідентифікації особи варто мати її копії паспорта та облікової картки платника податків.

 

·         Розмір суми благодійної допомоги повинен бути не більшим за одну тисячу розмірів мінімальної заробітної плати, а сума понад встановлений розмір підлягає оподаткуванню. 

 

·         Цільовий характер означає, що благодійний внесок повинен бути спрямований на потреби, визначені у постанові Кабінету Міністрів України № 653, зокрема на забезпечення внутрішньо переміщеної особи житлом. Дотримання цієї умови підтверджують усі документи, що свідчать про здійснення купівлі житла для внутрішньо переміщеної особи (Договір купівлі-продажу, рішення органу юридичної особи про купівлю житла, рішення державного реєстратора та інформація з державного реєстру прав про реєстрацію права власності на житло).

 

З повагою,

Тетяна

 

Останні запитання в цьому розділу

Перерахунок з за кордону коштів для допомоги сім'ям загиблих в АТО.

ФІЗИЧНА ОСОБА ЗА КОРДОНУ ХОЧЕ ПЕРЕРАХУВАТИ БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ ДЛЯ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ В АТО ТІЛЬКИ НА ФІЗИЧНУ ОСОБУ В УКРАЇНІ. ЧИ ПОТРІБН А МІЖ НАМИ УГОДА, ЯКЕ КРАЩЕ ВКАЗУВАТИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ І ЧИ ІСНУЮТЬ ОБМЕЖЕННЯ...

Переглянути

Допомога родинам загиблих бійців АТО. Які документи мають надати родичі для отримання такої допомоги?

доброго дня! благодійний фонд планує надати благодійну допомогу родинам загіблих бійців АТО в горошовій формі. В статуті благодійного фонду така стаття допомоги передбачена. Які документи мають надати родичі для...

Переглянути

Коли БФ передає благодійну допомогу у виді форми військовій частині, така форма передається за ціною з ПДВ? якщо передача форми відбувається за ціною без ПДВ, як відобразити у бух.обліку сплачену суму ПДВ?

Добрий день! Ми є Благодійною організацією, створені у формі благодійного фонду (далі -БФ). До нас звернулася військова частина (зареєстрована в реєстрі неприбуткових організацій) з листом-проханням надати благодійну...

Переглянути

Надання благодійної допомоги Волонтерам в зоні АТО у вигляді фруктів (яблуки, апельсини)

Доброго дня. У зв’язку з наданням благодійної допомоги Волонтерам в зоні АТО (фіз.особам, які внесені в Реєстр цих волонтерів) виникло питання стосовно співвідношення (колізії) двох статей ПКУ. Зокрема, п.п.б) ст....

Переглянути

Благодійна допомога волонтеру в зоні АТО.

Доброго дня. Резидент – юридична особа хоче надати благодійну допомогу у вигляді коштів Волонтеру в зоні АТО (який включений до Реєстру таких волонтерів). У зв"язку з цим виникло ряд питань: 1) Чи вправі в такому...

Переглянути