Грошова допомога учасникам АТО

17 березеня 2018, 14:25 до роздiлу

Ірина Генералова

Доброго дня!

Чи може неблагодійна організація надати грошову допомогу (наприклад, перерахувати гроші на депозит) сім'ям учасників АТО? неблагодійна організація повинна буде сплатити ПДФО та військовий збір на суму, що перевищує 2 380 грн. та включити цю допомогу в 1 ДФ?

Чи зможе неблагодійна організація включити суму грошової допомоги та податків з неї (ПДФО та військовий збір) до складу витрат, якщо ця сума не буде перевищувати 4% оподаткованого прибутку попереднього звітного року?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

17 березеня 2018, 14:25

Доброго дня!

Згідно чинного законодавства благодійником може бути будь-яка юридична особа приватного права: пп. 5) ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" визначає благодійника як дієздатну фізичну особу або юридичну особу приватного права (у тому числі благодійну організацію), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.

Згідно пп. 165.1.54 Податкового кодексу не включається в оподатковуваний дохід фізичної особи (і, відповідно, не оподатковується ПДФО і військовим збором) сума (вартість) благодійної допомоги, виплачена (надана) благодійниками на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в антитерористичній операції, участі в забезпеченні її проведення зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, чи визнані безвісно відсутніми в установленому порядку. Види і граничні розміри такої допомоги (без обмежень на лікувальні потреби та в розмірі до 500 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня поточного року, на потреби, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 р. № 653) визначено в пп. 170.7.8 Податкового кодексу.

Інші підстави для звільнення від ПДФО цільової благодійної допомоги фізичним особам, якщо вони, можливо, не відповідають зазначеним вище критеріям, можна знайти також, наприклад, в пп. 165.1.19, пп. 170.7.4 Податкового кодексу.

Щодо нецільової допомоги, яка не підпадає під вищезазначені критерії, згідно пп. 170.7.3 Податкового кодексу, якщо її сума перевищує в 2018 р. 2470 грн., вона повинна оподатковуватись. Благодійна допомога вказується в 1ДФ незалежно від її розміру.

Сума вказаної допомоги повинна виплачуватись з прибутку і не може відповідним чином враховуватись в фінансовому результаті в розмірі до 4% оподаткованого прибутку попереднього звітного року, оскільки в п. 140.5.9 Податкового кодексу, що встановлює відповідну пільгу, йдеться про надання допомоги тільки неприбутковим організаціям, внесеним в Реєстр неприбуткових установ і організацій, при фізичних осіб там не йдеться.

Останні запитання в цьому розділу

Перерахунок з за кордону коштів для допомоги сім'ям загиблих в АТО.

ФІЗИЧНА ОСОБА ЗА КОРДОНУ ХОЧЕ ПЕРЕРАХУВАТИ БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ ДЛЯ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ В АТО ТІЛЬКИ НА ФІЗИЧНУ ОСОБУ В УКРАЇНІ. ЧИ ПОТРІБН А МІЖ НАМИ УГОДА, ЯКЕ КРАЩЕ ВКАЗУВАТИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ І ЧИ ІСНУЮТЬ ОБМЕЖЕННЯ...

Переглянути

Допомога родинам загиблих бійців АТО. Які документи мають надати родичі для отримання такої допомоги?

доброго дня! благодійний фонд планує надати благодійну допомогу родинам загіблих бійців АТО в горошовій формі. В статуті благодійного фонду така стаття допомоги передбачена. Які документи мають надати родичі для...

Переглянути

Коли БФ передає благодійну допомогу у виді форми військовій частині, така форма передається за ціною з ПДВ? якщо передача форми відбувається за ціною без ПДВ, як відобразити у бух.обліку сплачену суму ПДВ?

Добрий день! Ми є Благодійною організацією, створені у формі благодійного фонду (далі -БФ). До нас звернулася військова частина (зареєстрована в реєстрі неприбуткових організацій) з листом-проханням надати благодійну...

Переглянути

Надання благодійної допомоги Волонтерам в зоні АТО у вигляді фруктів (яблуки, апельсини)

Доброго дня. У зв’язку з наданням благодійної допомоги Волонтерам в зоні АТО (фіз.особам, які внесені в Реєстр цих волонтерів) виникло питання стосовно співвідношення (колізії) двох статей ПКУ. Зокрема, п.п.б) ст....

Переглянути

Благодійна допомога волонтеру в зоні АТО.

Доброго дня. Резидент – юридична особа хоче надати благодійну допомогу у вигляді коштів Волонтеру в зоні АТО (який включений до Реєстру таких волонтерів). У зв"язку з цим виникло ряд питань: 1) Чи вправі в такому...

Переглянути