Відображення в бух.обліку ГО отриманих безкоштовних товарів

26 жовтня 2021, 12:28 до роздiлу

Васильевна Мария

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, ми ГО за тристороньою угодою (Продавець - Компанія АРД, платник Благод Фонд, Ми ГО -Замовник) отримали від благодійної організації безкоштовно товари (антисептики, покривала, перчатки і т.д.) для безкоштовної роздачі під час благодійної акції. Як правильно таку операцію відобразити в податковому та бухобліку). Контрагентах 1 С ми відображаємо Бладійний Фонд). Будубуде вдячна за роз"яснення.

Відповідь

Вікторія Смолякова

26 жовтня 2021, 12:28

Добрий день, пані Марія.

В контрагентах 1С маєте вказати контрагента, від якого отримуєте товар згідно первинних документів (акт прийому-передачі товарів або прибуткова накладна).

Оприбуткування безоплатно отриманих товарів

Дт 209   Кт 718

Списання розданих товарів

Дт 949   Кт 209

Згідно рекомендацій податківців (№ 2377/ІПК/26-15-04-01-18), для проведення акції необхідно оформити наступні документи :

- наказ керівника на проведення заходу

- план (програма) підготовки та проведення заходу

- плановий кошторис на проведення заходу

- видаткові накладні або акти внутрішнього переміщення на видачу товару зі складу відповідальній за    роздачу товарів особі

- звіт про проведення заходу

- акт на списання розданих товарів (первинний документ - підстава для списання товарів з обліку).

Якщо ГО є неприбутковою організацією і проведення таких акцій є статутною діяльністю ГО, то податкових зобов’язань з ПДВ та податку на прибуток в даному випадку не виникає.

У разі, якщо роздача товарів є персоніфікованою (є перелік конкретних фізичних осіб та можливість отримати їх персональні дані – код ІПН) , то ГО має нарахувати та сплатити ПДФО 18% (з урахуванням натурального коефіцієнту) та ВЗ 1,5% з суми наданої допомоги (товарів) по кожній фізичній особі, та відобразити це в додатку 4 ДФ об’єднаної податкової звітності по ЄСВ та ПДФО.

Якщо роздача товарів безконтрольна і немає можливості персоніфікувати осіб та вартість отриманих товарі кожною особою, то у ГО не виникає жодних податкових зобов’язань.

Останні запитання в цьому розділу

Правільність відображення в бух.обліку БО послуг створення веб-сайту

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как правильно учитывать в благотворительном фонде в бухучете услуги по созданию веб-сайта и регистрации доменного имени. Спасибо!

Переглянути

Правильність відображення благодійних внесків в бух.обліку БФ

Добрий день. Прошу підказати, як відображати в обліку благодійні внески (на який рахунок БУ), які отримуємо від фіз., юр.осіб на статутну діяльність БФ? Кошторису не має. Дякую!

Переглянути

Відображення виплати заробітної плати у бух.обліку ГО

доброго дня. Ми ГО використовуємо рах у бухобліку 481 та 69 рахунки цільове фінансування коштів. Нам надана фін допомога ДТ 311 Кт6851, як нам далі її відобразити на виплату заробітної плати ДТ6851 Кт481? Потім Дт 481 Кт69?

Переглянути

Відображення у бух.проводках та звітності коштів по гранту

Доброго дня. Як відобразити у бухгалтерських проводках та звітності отримання нашим благодійним фондом коштів по гранту, та їх використання на придбання повітряного дрону та створення системи автоматизованого...

Переглянути

Оформлення та відображення в бух.обліку закуплених матеріалів ГО

Добрый день! В рамках проведения творческого мероприятия для детей наша ОО закупает материалы (209, 22), согласно сметы на это мероприятие. Целесообразно ли отражать в ней закупленные МБП, которые могут использоваться в...

Переглянути