Правильність відображення благодійних внесків в бух.обліку БФ

26 листопада 2021, 13:58 до роздiлу

матерацька олена

Добрий день. Прошу підказати, як відображати в обліку благодійні внески (на який рахунок БУ), які отримуємо від фіз., юр.осіб на статутну діяльність БФ? Кошторису не має. Дякую!

Відповідь

Вікторія Смолякова

26 листопада 2021, 13:58

Добрий день, пані Олена.

Благодійні організації для обліку надходжень, як правило, використовують рахунок 48. 

483 - "благодійна допомога" та 484 - "інші кошти цільового фінансування і цільових надходжень"

Призначення "на статутну діяльність" є цільовим  - отже 484.

Якщо буде призначення "благодійний внесок" або "благодійна допомога" - 483.

Що стосується відсутності кошторису - ви маєте його скласти (плановий, фактичний або обидва). Можна на певний період або на певне надходження. Це буде підтвердження цільового (статутного) використання коштів.

Крім того, має бути зальний річний кошторис по оргацізації який є основним документом, регламентуючим фінансову діяльність організації. На початок року - плановий, після підбиття підсумків року - фактичний. Він має відображати основні статті надходження коштів (активів) та основні статті витрат. 

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення витрат з картки БО

Доброго дня! Яким чином здійснюється оформлення витрат, що зроблені БО з картки "Ключ до рахунку", якщо карткою розраховувався керівник БО у торгівельному центрі ( у нашому випадку МЕТРО), усі витрати були відповідно...

Переглянути

Правільність відображення в бух.обліку БО послуг створення веб-сайту

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как правильно учитывать в благотворительном фонде в бухучете услуги по созданию веб-сайта и регистрации доменного имени. Спасибо!

Переглянути

Відображення в бух.обліку ГО отриманих безкоштовних товарів

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, ми ГО за тристороньою угодою (Продавець - Компанія АРД, платник Благод Фонд, Ми ГО -Замовник) отримали від благодійної організації безкоштовно товари (антисептики, покривала,...

Переглянути

Відображення виплати заробітної плати у бух.обліку ГО

доброго дня. Ми ГО використовуємо рах у бухобліку 481 та 69 рахунки цільове фінансування коштів. Нам надана фін допомога ДТ 311 Кт6851, як нам далі її відобразити на виплату заробітної плати ДТ6851 Кт481? Потім Дт 481 Кт69?

Переглянути

Відображення у бух.проводках та звітності коштів по гранту

Доброго дня. Як відобразити у бухгалтерських проводках та звітності отримання нашим благодійним фондом коштів по гранту, та їх використання на придбання повітряного дрону та створення системи автоматизованого...

Переглянути