Оформлення передачі офісної техніки від БО до ГО

21 грудня 2018, 13:39 до роздiлу

Інна Сисоєва

Добрий день! Благодійний фонд хоче безоплатно передати громадській організації свій принтер. Яка процедура передачі? Як правильно зробити маркування товару, адже контроль за виконанням правил маркування здійснюють місцеві органи виконавчої влади та контролюючі органи? Чи потрібно виписувати ПН?

Відповідь

Вікторія Смолякова

21 грудня 2018, 13:39

Добрий день, Інна.

Оформити передачу варто Договором надання благодійної допомоги(пожертви) та актом прийому-передачі (додатково можна оформити видаткову накладну). В документах необхідно вказати максимум інформації про товар та його стан на момент передачі. Маркування товару здійснюється виробником або продавцем товару та зазначається на стікерах на самому товарі або в супроводжуючих документах (тех.паспорт, инструкції по використанню, гарантійний талон). Ці документи необхідно передати разом з принтером.  

Організація, внесена до Реєстру неприбуткових організацій  не сплачує податок на прибуток з будь –яких доходів, отриманих від статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених ЇЇ установчими документами (пп.133.4.2 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу), без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб, а також, установчі документи повинні містити передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) (пп.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу).

Отже, якщо БФ та ГО є неприбуковими організаціями, внесеними до реєстру та виконують умови пп.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу, то операція з безоплатної передачі за договором пожертви не нестиме для них ніяких податкових обтяжень. ПН виписувати не потрібно. 

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення та відображення в бух.обліку закуплених матеріалів ГО

Добрый день! В рамках проведения творческого мероприятия для детей наша ОО закупает материалы (209, 22), согласно сметы на это мероприятие. Целесообразно ли отражать в ней закупленные МБП, которые могут использоваться в...

Переглянути

Правильне відображення в бух.обліку ГО членських внесків

 У статуті кожної громадської організації (і нашої теж) прописано, що ми маємо право приймати на рахунок членські внески як від фізичних осіб, так і від організацій. Але як звітуватись (закривати документи) перед...

Переглянути

Порядок списання палива БО

Добрый день! мы благотворительная организация по розыску детей. Имеем на балансе фонда машину, нам дают чеки на бензин и бензин. как оформить и списать бензин?? буду благодарна за ответ. Спасибо!

Переглянути

Правильне відображення бухгалтерських проводок в обліку

 Добрый день! Помогите, пожалуйста, с проводками! Такая ситуация: купили основное средство, ввели в эксплуатацию, начисляли амортизацию. Через год решили обменять основное средство на другое у этого же поставщика,...

Переглянути

Порядок оформлення та виплати добових ГО

Громадська організація неприбуткова футбольний клуб згідно статутної діяльності хоче видавати гравцям добові на витрату на харчування в межах регламенту згідно відомості під підпис. Чи правомірно це, чи потрібно...

Переглянути