Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Оформлення благодійної допомоги, наданої сільській раді

22 листопада 2017, 18:03 до роздiлу

Оксана Волошинюк

Добрий день! До нашого підприємства звернулися представники сільської ради з проханням закупити футбольну форму для місцевої команди. Від них отримали листа на фірмовому бланку з підписом голови сільради (без печатки). Ми закупили у постачальника форму. Як документально оформити передачу цієї форми сільраді та як правильно провести цю операцію в бух.обліку? Які ще документи потрібно отримати від сільради?

Відповідь

Лариса Фещенко

22 листопада 2017, 18:03

Загальні вимоги щодо документального оформлення господарських операцій  встановлено  Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі за текстом  –Закон)  та Наказом Мінфіну України від  24.05.1995  № 88 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» (далі за текстом – Наказ) . 

Операції з передачі благодійником матеріальних цінностей бенефіціару - набувачу благодійної допомоги  оформлюються  договором про надання благодійної допомоги  (пожертви), а також внутрішнім наказом  (розпорядженням) по підприємству, видатковими накладними  або  актами  приймання-передачі, довіреністю на одержання товарно-матеріальних цінностей від організації – одержувача благодійної допомоги тощо,  які повинні  містити відповідні обов’язкові реквізити, передбачені ст.9 Закону та розділом 2 Наказу (найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції, посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції та інші).

Згідно до ст. 6 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до цього Закону,  визнається благодійною пожертвою.  Благодійник або уповноважені ним особи мають право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної пожертви, у тому числі на користь третіх осіб.

Тому з метою здійснення зазначеного контролю  благодійник може вимагати від бенефіціару відповідні документи щодо цільового використання спортивної форми, наприклад, звіти обумовленої форми та змісту або інші документи, визначені рішенням благодійника.

У  бухгалтерському обліку підприємства – благодійника операції з придбання та  передачі  у якості благодійної допомоги (благодійної пожертви) спортивної форми відображаються наступним чином:

Дт 28     Кт 631 оприбутковано придбану спортивну форму (без ПДВ, якщо підприємство є платником ПДВ)  і   

Дт 641   Кт 631 суму ПДВ віднесено до складу податкового кредиту  

Дт 977   Кт 641 нараховується ПДВ за правилами, встановленими п.198.5 ст.198 Податкового Кодексу України    

Дт 977   Кт 28  передано набувачу спортивну форму за видатковою накладною

 

При прийнятті рішення щодо задоволення прохання сільської ради про передання спортивної форми радимо ознайомитись з консультацією юрисконсульта, яку розміщено на сайті Українського форуму благодійників за посиланням    https://ufb.org.ua/helpdesk/faq/nadannya-blagodijnoi-dopomogi-/chi-mozhe-gromadska-organizatsiya-nadavati-blagodijnu-dopomogu-organam-mistsevoyi-vladi.html).    

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення у бухгалтерській звітності коштів по діяльності за грантом

Як відобразити у бухгалтерських проведеннях , та звітності , отримання нашим благодійним фондом коштів по гранту , іх використання для побудови об'єктів ОЗ , введення їх в експлуатацію , та оплату послуг по...

Переглянути

Відображення списання витратних матеріалів у бухобліку ГО

У Громадської організації (платника ПДВ) укладено договір із державною установою про надання послуг у сфері охорони здоровья, при цьому витратні матеріали для надання послуг (без яких не можливе наданя послуг)...

Переглянути

Операція із закупівлі та передачі місцевій громаді тестів на COVID-19

Дайте будь ласка відповідь на питання: Чи потрібна ліцензія благодійному фонду для того, щоб разово закупити тести на COVID-19 та подарувати місцевій громаді, або реалізувати за копійку? Як краще зробити таку операцію?

Переглянути

Облік та амортизація основних засобів в БО

Доброго дня! Питання стосується обліку основних засобів в благодійній організації. Основні засоби амортизуємо прямолінійним методом. Виникає ситуація, що майно замортизовано, проте продовжуємо використовувати,...

Переглянути

Відображення у балансі БО залишків нецільових внесків

добрий день. Благодійною організаціюєю отримано нецільові внески, які віднесено одразу на 718 рахунок. НА кінець року є залишок цих коштів. як їх показати у балансі та фінансовому звіті? в мене виходить садьдо 791...

Переглянути