Оформлення благодійної допомоги без офіційного звернення від бенефіціара

07 грудня 2017, 17:16 до роздiлу

Валентина Аркуша

Доброго дня ! Чи може благодійна організація надавати благодійну допомогу пожежній частині будівельними матеріалами без офіційного звернення від них ? Як документально це оформити? Дякую

Відповідь

Лариса Фещенко

07 грудня 2017, 17:16

Згідно до Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (далі за текстом – Закон) благодійні організації самостійно визначають сфери, види, місце (територію), строки і бенефіціарів благодійної діяльності в установчих документах, благодійних програмах або інших рішеннях органів управління.

Бенефіціарами (набувачами благодійної допомоги) благодійних організацій можуть бути  будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених цим Законом.

Цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, зокрема, у сфері запобігання природним та техногенним катастрофам та ліквідація їх наслідків, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни та захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного стану.

Надання благодійної допомоги та її використання за цільовим призначенням має бути оформлено відповідними первинними документами, а саме: листом-клопотанням ( офіційним зверненням) про надання благодійної допомоги у вигляді будівельних матеріалів з метою їх використання на певні цілі,  рішенням управлінського персоналу БО (наказом або розпорядженням) про надання допомоги,  договором про надання благодійної допомоги  (пожертви), видатковими накладними  або  актами  приймання-передачі, довіреністю на одержання товарно-матеріальних цінностей від набувача благодійної допомоги, звітами набувача про цільове використання благодійної допомоги тощо.

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Внесок ГО до статутного фонду ТОВ

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як правильно відобразити в обліку внесок громадської організації до статутного капіталу ТОВ? Дт31 Кт48 - надійшла добровільна пожертва на рахунок ГО Дт14 Кт68 - відображено...

Переглянути

бух облік комісії через оферту з благодійних внесків

Добрий день. Благодійні внески надходять через сайт організації. Є договір публічної оферти з компанією. Як відобразити в обліку проводки на списання комісії через оферту з благодійних внесків. Дякую.

Переглянути

Передача авто БФ іншому БФ

Благодійний фонд хоче згідно договору пожертви передати безоплатно автомобіль іншому благодійному фонду. Які документи потрібні, чи потрібно платити податки, як поставити на баланс фонду(бухгалтерський облік)?

Переглянути

Оформлення витрат з картки БО

Доброго дня! Яким чином здійснюється оформлення витрат, що зроблені БО з картки "Ключ до рахунку", якщо карткою розраховувався керівник БО у торгівельному центрі ( у нашому випадку МЕТРО), усі витрати були відповідно...

Переглянути

Правільність відображення в бух.обліку БО послуг створення веб-сайту

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как правильно учитывать в благотворительном фонде в бухучете услуги по созданию веб-сайта и регистрации доменного имени. Спасибо!

Переглянути