Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Облік та амортизація основних засобів в БО

27 березеня 2020, 13:40 до роздiлу

Nataliia Zhuravetska

Доброго дня! Питання стосується обліку основних засобів в благодійній організації. Основні засоби амортизуємо прямолінійним методом. Виникає ситуація, що майно замортизовано, проте продовжуємо використовувати, наприклад комп"ютерна техніка, автомобіль - розраховано амортизацію на 5 років. Вони минули і амортизація досягла 100%, балансова вартість 0 грн. Чи повинна БО переоцінювати майно, чи ми можемо обліковувати і надалі таке майно і не проводити дооцінки. Чи не виникає в такій ситуації порушення щодо неправомірного завишення витрат? Дуже вдячна за вашу роботу.

Відповідь

Вікторія Смолякова

27 березеня 2020, 13:40

Добрий день, Наталія.

В данному випадку є два варіанти :

1.      Дооцінити ОЗ  але є певні нюанси

1)Відповідно до п. 16 П(С)БО 7 у разі переоцінки об'єкта ОЗ на ту саму дату здійснюється переоцінка всіх об'єктів групи ОЗ, до якої належить цей об'єкт. При цьому під групою ОЗ мають на увазі сукупність однотипних за технічними характеристиками, призначенням й умовам використання необоротних матеріальних активів (п. 4 П(С)БО 7, п. 34 Методичних рекомендацій № 561).

Причому однією переоцінкою в цьому випадку справа не обійдеться. Згодом вам потрібно буде проводити переоцінку об’єктів цієї групи регулярно (регулярність установлюєте самі). Регулярність має бути така, щоб на дату балансу залишкова вартість об’єктів основних засобів істотно не відрізнялася від їх справедливої вартості (п. 16 П(С)БО 7).

2) Проводити дооцінку основних засобів для цілей бухгалтерського обліку може тільки професійний оцінювач (ч. 2 ст. 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 р. № 2658). А ця затія — не з дешевих. Крім того дооцінка проводиться на дату балансу, а отже і акт експертної оцінки повинен бути на дату балансу.

            2. Продовжувати обліковувати ОЗ тільки за кількістю.  

Те, що об’єкт ще використовується, підтвердять дані кількісного обліку — інвентарна картка обліку основних засобів (типової форми № ОЗ-6, затвердженої наказом Мінстату України від 29.12.95 р. № 352), а також Книга обліку основних засобів, Відомість обліку необоротних активів та зносу. При цьому на рахунках 10 і 13 і далі значитимуться первісна вартість і сума зносу в рівній сумі.

Обліковуючи замортизований об’єкт за кількістю, можна продовжити строк його корисного використання

Продовження строку корисного використання не вплине на минулі періоди — перераховувати нараховану раніше амортизацію основного засобу не потрібно (п. 25 П(С)БО 7 і п. 8 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок та зміни у фінансових звітах», затвердженого наказом Мінфіну України від 28.05.99 р. № 137).

Зафіксуйте рішення про продовження строку корисного використання об’єкту в наказі по підприємству. Це буде додатковим доказом того, що ви використовуєте замортизований об’єкт. А отже, зможете надалі проводити, скажімо, його поліпшення або модернізацію.

У такому стані об’єкт пробуде, доки ви не вирішите його або ліквідувати, або продати.

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення закупівлі благодійним фондом товарів у супермаркеті

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити купівлю продуктів харчування у звичайному супермаркеті для дитячого будинку? Чи потрібен лист від Дитячого будинку із списком продуктів і відповідно наказом...

Переглянути

Взяття на баланс благодійної допомоги у вигляді орг.техніки

Добрий день! Донор надав благодійну допомогу передав згідно Акту приймання-передачі майна громадській спілці орг. техніку( комп'ютери, комплектуючі), столи, стільці. В акті прописано, що дарунок переданий без...

Переглянути

Відображення у бухгалтерській звітності коштів по діяльності за грантом

Як відобразити у бухгалтерських проведеннях , та звітності , отримання нашим благодійним фондом коштів по гранту , іх використання для побудови об'єктів ОЗ , введення їх в експлуатацію , та оплату послуг по...

Переглянути

Відображення списання витратних матеріалів у бухобліку ГО

У Громадської організації (платника ПДВ) укладено договір із державною установою про надання послуг у сфері охорони здоровья, при цьому витратні матеріали для надання послуг (без яких не можливе наданя послуг)...

Переглянути

Операція із закупівлі та передачі місцевій громаді тестів на COVID-19

Дайте будь ласка відповідь на питання: Чи потрібна ліцензія благодійному фонду для того, щоб разово закупити тести на COVID-19 та подарувати місцевій громаді, або реалізувати за копійку? Як краще зробити таку операцію?

Переглянути