Облік благодійної допомоги, що передається від ФОП до БО

26 вересня 2017, 15:45 до роздiлу

Юлія Полупан

Доброго дня! Якщо ФОП хоче надати благодійну допомогу неприбутковій благодійній організації у вигляді товару (продукти) , як це все оформити і показати в бухгалтерському і податковому обліку?

Відповідь

Лариса Фещенко

26 вересня 2017, 15:45

1. Документальне оформлення:

- договір про надання благодійної допомоги (договір дарування або пожертви) із зазначенням найменування та обсягів товарів (продуктів), що передаються, порядку та строків передання тощо;

- на первісному етапі взаємовідносин може бути обмін  листами між ФОП і благодійною організацією (лист – пропозиція від ФОП про надання і  лист-згода від БО про прийняття допомоги);

-  видаткова  накладна  або акт приймання-передачі, які підтверджують передачу ФОП і отримання  товарів (продуктів) БО;

- податкова накладна, якщо сторони є платниками ПДВ.  

 

2. Відображення в бухгалтерському обліку:

Оприбуткування товарів (продуктів), отриманих від благодійника

            Дт 20 (28)         Кт 48

Списання на витрати після проведення благодійного заходу (передачі товару бенефіціарам)

             Дт 94                  Кт 20 (28)            

Відображення визнання доходу в межах понесених витрат:

              Д т 48                Кт 71

 

3.Відображення в податковому обліку

Будь-які доходи благодійної організації не є об’єктом оподаткування податком на прибуток за умови, що такі  доходи використовуються виключно для фiнансування видаткiв на їх утримання, реалiзацiї мети (цiлей, завдань) та напрямiв дiяльностi, визначених їх установчими документами (прибутки) і  не можуть бути розподілені між засновниками (учасниками), членами такої організації, працівниками (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членами органів управління та іншими пов'язаними з ними особами та (пп. 133.4.2 Податкового Кодексу України).

 

Що стосується складання податкової звітності, зокрема, Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організацій (далі – Звіт), форму якого затверджено Наказом Мінфіну України від 17.06.2016р. № 553, то при  заповненні даних про доходи і видатки (витрати) та інших показників  цього Звіту  використовуються дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності. 

Останні запитання в цьому розділу

Внесок ГО до статутного фонду ТОВ

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як правильно відобразити в обліку внесок громадської організації до статутного капіталу ТОВ? Дт31 Кт48 - надійшла добровільна пожертва на рахунок ГО Дт14 Кт68 - відображено...

Переглянути

бух облік комісії через оферту з благодійних внесків

Добрий день. Благодійні внески надходять через сайт організації. Є договір публічної оферти з компанією. Як відобразити в обліку проводки на списання комісії через оферту з благодійних внесків. Дякую.

Переглянути

Передача авто БФ іншому БФ

Благодійний фонд хоче згідно договору пожертви передати безоплатно автомобіль іншому благодійному фонду. Які документи потрібні, чи потрібно платити податки, як поставити на баланс фонду(бухгалтерський облік)?

Переглянути

Оформлення витрат з картки БО

Доброго дня! Яким чином здійснюється оформлення витрат, що зроблені БО з картки "Ключ до рахунку", якщо карткою розраховувався керівник БО у торгівельному центрі ( у нашому випадку МЕТРО), усі витрати були відповідно...

Переглянути

Правільність відображення в бух.обліку БО послуг створення веб-сайту

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как правильно учитывать в благотворительном фонде в бухучете услуги по созданию веб-сайта и регистрации доменного имени. Спасибо!

Переглянути