Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Курсові різниці та переоцінка валюти в БО

13 грудня 2017, 16:52 до роздiлу

Ольга Філінович

Благотворительная организация (далее - БО) получает грант на реализацию проекта в долларах. В бюджете проекта указаны оклады штатных сотрудников и привлеченных консультантов (ЦПХ, ФЛП) в долларах. Зарплата и вознаграждение выплачиваются в гривнах после обмена. Доллары заходят на валютный счет раз в квартал (например, 05.08.2017, или 10.11.2017). Обмен валюты делаем по потребности (например, 01.09.2017, 18.09.2017). Аванс и зарплату платим 15 числа и 30 числа. Гривны и доллары в ноль не тратим, всегда на счетах остаются остатки. Проект рассчитан на год и такие обмены будут еще не раз. Вопросы: 1) по какому курсу выплачивать аванс и/или зарплату, если обмен можем сделать и в начале месяца и под конец месяца? 2) как посчитать курсовые разницы??? 3) когда и как делать переоценку валюты?

Відповідь

Лариса Фещенко

13 грудня 2017, 16:52

За офіційною позицією  Мінсоцполітики України, яку викладено в листі від 22.08.2013р. № 923/13/84-13  та інших роз’ясненнях з цього приводу, розміри заробітної плати і порядок  її визначення у гривнях за умови прив’язки до іноземної валюти мають бути встановлені колективним договором.

На  думку Мінсоцполітики, у колективному договорі мають обумовлюватись  вимоги щодо здійснення перерахунку іноземної валюти на гривню відповідно до курсу НБУ, чинного на момент нарахування заробітної плати.

Визначення курсових різниць по операціях в іноземній валюті здійснюється за правилами, встановленими Положенням (Стандартом ) бухгалтерського обліку 21  «Вплив змін валютних курсів», і передбачає нарахування курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики).

Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати  балансу.  При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати  здійснення операції.

Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти,  а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

Операція в іноземній валюті - господарська операція, вартість якої визначена в іноземній валюті або яка потребує  розрахунків  в іноземній валюті.

Операції  в  іноземній валюті під час первісного визнання відображаються  у  валюті  звітності  шляхом  перерахунку  суми  в іноземній  валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати  здійснення  операції. 

Розрахунки з виплати заробітної плати і винагороди проводяться у гривнях, тому заборгованість перед працівниками не є монетарною статтею і не підлягає перерахунку.

Перерахунку  на дату балансу підлягають лише  залишки коштів у іноземної валюти на рахунку у банку.

Якщо у Вас залишилися питання, будь ласка, знов скористуйтеся онлайн формою.

 

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Бухгалтерське оформлення витрат на проведення безкоштовного курсу лекції

ми як РО хочемо зробити курс лекцій для молоді. статутним цілям це відповідає. для цього курсу ми орендуємо приміщення - коворкінг та витрачаємо гроші на друк матеріалів та смаколики і подарунки для молоді. Як це...

Переглянути

Облік будівельних матеріалів та дизайн-проекту в БО

Доброго дня, У рамках реалізації проекту міжнародно-технічної допомоги донорська організація передає на баланс актами будівельні матеріали для ремонту приміщення. Але у переліку матеріалів також є будівельні ліси...

Переглянути

Списання безнадійної заборгованості в БО

Доброго дня!В благодійній організації в 2016 році залишились гроші на рахунку збанкрутілого банку.Банк в стадії ліквідації.Як правильно документально оформити і списати суму заборгованості, якими бухгалтерськими...

Переглянути

Передання комп'ютерів дітям з малозабезпеченних сімей: оформлення

Доброго дня, звертається до Вас БО "Львівська освітня фундація", ми отримали від ІТ компанії "Софтсерв" 10 вживаних комп’ютерів, ціною по 600,00 грн. за кожен, тепер наша організація має на меті передати дані...

Переглянути

Оформлення закупівлі благодійним фондом товарів у супермаркеті

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити купівлю продуктів харчування у звичайному супермаркеті для дитячого будинку? Чи потрібен лист від Дитячого будинку із списком продуктів і відповідно наказом...

Переглянути