Курсові різниці та переоцінка валюти в БО

13 грудня 2017, 16:52 до роздiлу

Ольга Філінович

Благотворительная организация (далее - БО) получает грант на реализацию проекта в долларах. В бюджете проекта указаны оклады штатных сотрудников и привлеченных консультантов (ЦПХ, ФЛП) в долларах. Зарплата и вознаграждение выплачиваются в гривнах после обмена. Доллары заходят на валютный счет раз в квартал (например, 05.08.2017, или 10.11.2017). Обмен валюты делаем по потребности (например, 01.09.2017, 18.09.2017). Аванс и зарплату платим 15 числа и 30 числа. Гривны и доллары в ноль не тратим, всегда на счетах остаются остатки. Проект рассчитан на год и такие обмены будут еще не раз. Вопросы: 1) по какому курсу выплачивать аванс и/или зарплату, если обмен можем сделать и в начале месяца и под конец месяца? 2) как посчитать курсовые разницы??? 3) когда и как делать переоценку валюты?

Відповідь

Лариса Фещенко

13 грудня 2017, 16:52

За офіційною позицією  Мінсоцполітики України, яку викладено в листі від 22.08.2013р. № 923/13/84-13  та інших роз’ясненнях з цього приводу, розміри заробітної плати і порядок  її визначення у гривнях за умови прив’язки до іноземної валюти мають бути встановлені колективним договором.

На  думку Мінсоцполітики, у колективному договорі мають обумовлюватись  вимоги щодо здійснення перерахунку іноземної валюти на гривню відповідно до курсу НБУ, чинного на момент нарахування заробітної плати.

Визначення курсових різниць по операціях в іноземній валюті здійснюється за правилами, встановленими Положенням (Стандартом ) бухгалтерського обліку 21  «Вплив змін валютних курсів», і передбачає нарахування курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики).

Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати  балансу.  При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати  здійснення операції.

Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти,  а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

Операція в іноземній валюті - господарська операція, вартість якої визначена в іноземній валюті або яка потребує  розрахунків  в іноземній валюті.

Операції  в  іноземній валюті під час первісного визнання відображаються  у  валюті  звітності  шляхом  перерахунку  суми  в іноземній  валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати  здійснення  операції. 

Розрахунки з виплати заробітної плати і винагороди проводяться у гривнях, тому заборгованість перед працівниками не є монетарною статтею і не підлягає перерахунку.

Перерахунку  на дату балансу підлягають лише  залишки коштів у іноземної валюти на рахунку у банку.

Якщо у Вас залишилися питання, будь ласка, знов скористуйтеся онлайн формою.

 

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Оформлення та відображення в бух.обліку закуплених матеріалів ГО

Добрый день! В рамках проведения творческого мероприятия для детей наша ОО закупает материалы (209, 22), согласно сметы на это мероприятие. Целесообразно ли отражать в ней закупленные МБП, которые могут использоваться в...

Переглянути

Правильне відображення в бух.обліку ГО членських внесків

 У статуті кожної громадської організації (і нашої теж) прописано, що ми маємо право приймати на рахунок членські внески як від фізичних осіб, так і від організацій. Але як звітуватись (закривати документи) перед...

Переглянути

Порядок списання палива БО

Добрый день! мы благотворительная организация по розыску детей. Имеем на балансе фонда машину, нам дают чеки на бензин и бензин. как оформить и списать бензин?? буду благодарна за ответ. Спасибо!

Переглянути

Правильне відображення бухгалтерських проводок в обліку

 Добрый день! Помогите, пожалуйста, с проводками! Такая ситуация: купили основное средство, ввели в эксплуатацию, начисляли амортизацию. Через год решили обменять основное средство на другое у этого же поставщика,...

Переглянути

Порядок оформлення та виплати добових ГО

Громадська організація неприбуткова футбольний клуб згідно статутної діяльності хоче видавати гравцям добові на витрату на харчування в межах регламенту згідно відомості під підпис. Чи правомірно це, чи потрібно...

Переглянути