Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Інкасація благодійної допомоги, переданої готівкою

17 листопада 2017, 17:02 до роздiлу

Мирослав Далекорей

Доброго дня. Благодійна організація для реалізації свого проекту зг. статутної діяльності (придбання будинку для організації центру по роботі з дітьми - аутистами) знайшла благодійника - фізичну особу, яка передала необхідну суму коштів готівкою (2,5 млн. грн) . Підкажіть як правильно зарахувати вказану суму на р/р БО в банку, для подальшого перерахування коштів продавцю нерухомості зг. діючого законодавста та нових вимог фінансового моніторингу банківських установ?

Відповідь

Лариса Фещенко

17 листопада 2017, 17:02

Згідно до п.2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого  Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637  підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України.

Наразі такі обмеження встановлені Постановою НБУ № 210 від 06.06.2013р. по розрахунках

-          між фізичними особами і підприємствами  протягом одного дня в розмірі 50000 грн.,

-          підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень;

-          фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Зазначені обмеження не поширюються, зокрема,  на добровільні пожертвування та благодійну допомогу.

Щодо фінансового моніторингу слід зазначити, що згідно до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого Постановою правління Національного банку України від 26.06.2015 N 417 з урахуванням доповнень, внесених Постановою від 25.05.2017р. № 42, з метою виявлення фінансових операцій, які не відповідають фінансовому стану (оцінці фінансового стану) та/або змісту діяльності клієнта, економічна доцільність (сенс) за якими відсутня, або можуть іншим чином наражати банк на здійснення (залучення до здійснення) ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, та/або діянь, передбачених Кримінальним кодексом України, для банків встановлено додаткові вимоги здійснювати аналіз фінансових операцій клієнтів з урахуванням ризик-орієнтованих підходів.

Ризик-орієнтований підхід - це визначена банком система з управління ризиками легалізації кримінальних доходів / фінансування тероризму та вжиття ним відповідних заходів у спосіб та обсяги, які забезпечують ефективну мінімізацію таких ризиків залежно від їх рівня.

Банки самостійно з урахуванням ризик-орієнтованих підходів визначають відповідні показники, перелік необхідної інформації для проведення оцінки фінансового стану клієнта, відповідності фінансових операцій клієнта його фінансовому стану, здійснюють документально підтверджену перевірку джерел походження коштів (активів) клієнта на підставі офіційних документів, належним чином засвідчених їх копій або інших джерел,  а також визначають перелік клієнтів, щодо яких потрібно або не потрібно здійснювати додаткові заходи. 

Тому відносно фінансового моніторингу зазначених у Вашому питанні  операцій радимо звернутись до банку, який здійснює банківське обслуговування БО та/або через який  планується проведення  таких  операцій.

 

 

 

Останні запитання в цьому розділу

Відображення у бухгалтерській звітності коштів по діяльності за грантом

Як відобразити у бухгалтерських проведеннях , та звітності , отримання нашим благодійним фондом коштів по гранту , іх використання для побудови об'єктів ОЗ , введення їх в експлуатацію , та оплату послуг по...

Переглянути

Відображення списання витратних матеріалів у бухобліку ГО

У Громадської організації (платника ПДВ) укладено договір із державною установою про надання послуг у сфері охорони здоровья, при цьому витратні матеріали для надання послуг (без яких не можливе наданя послуг)...

Переглянути

Операція із закупівлі та передачі місцевій громаді тестів на COVID-19

Дайте будь ласка відповідь на питання: Чи потрібна ліцензія благодійному фонду для того, щоб разово закупити тести на COVID-19 та подарувати місцевій громаді, або реалізувати за копійку? Як краще зробити таку операцію?

Переглянути

Облік та амортизація основних засобів в БО

Доброго дня! Питання стосується обліку основних засобів в благодійній організації. Основні засоби амортизуємо прямолінійним методом. Виникає ситуація, що майно замортизовано, проте продовжуємо використовувати,...

Переглянути

Відображення у балансі БО залишків нецільових внесків

добрий день. Благодійною організаціюєю отримано нецільові внески, які віднесено одразу на 718 рахунок. НА кінець року є залишок цих коштів. як їх показати у балансі та фінансовому звіті? в мене виходить садьдо 791...

Переглянути