Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Чи може БО мати касовий апарат та здійснювати господарську діяльність без мети прибутку. Як не втратити ознаку неприбутковості?

04 травня 2018, 12:51 до роздiлу

Маріна Іваненко

Чи може благодійна організація мати касовий апарат, для надання послуг в рамках права здійснювати господарську діяльність без мети отримання прибутку та не втратити ознаку неприбутковості? Чи будуть такі доходи звільнені від оподаткування?

Відповідь

Поліна Нюхіна

30 листопада -1, 0:00

Доброго дня! 

Благодійна організаця має право здійснювати будь-яку господарську діяльність без мети отримання прибутку, в т.ч. й з використанням РРО, без втрати статусу неприбутковості за умови, що така господарьська діяльність передбачена статутом організації  та дохід від цієї діяльності буде використаний виключно на статутну діяльність організації та на видатки на утримання самої організації ( не більше 20% доходу). Дохід не може бути розподілений між засновниками, учасниками, працівниками (окрім оплати їх праці та сплати ЄСВ) організації, та їншими пов`язаними особами чи виплачений їм будь-яким іншим способом  ч.1 ст. 11 ЗУ №5073 " Про благодійну діяльність та благодійні організації ". При дотриманні цих умов такий дохід не підлягає оподаткуванню, якщо сума такого доходу за календарний рік не перевищує 1 000 000,00 грн. При перевищені зазначеної суми  дохід підпадає під оподаткування ПДВ.  Таким чином, якщо благодвйна організація здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, які підлягають оподаткуванню, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн., то така юридична особа згідно з вимогами Кодексу повинна подати до органу фіскальної служби за своїм місцезнаходженням Заяву і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку.

Якщо виникатимуть ще запитання, Ви можете знову скористатися формою он-лайн консультації.   

Останні запитання в цьому розділу

Бухгалтерське оформлення витрат на проведення безкоштовного курсу лекції

ми як РО хочемо зробити курс лекцій для молоді. статутним цілям це відповідає. для цього курсу ми орендуємо приміщення - коворкінг та витрачаємо гроші на друк матеріалів та смаколики і подарунки для молоді. Як це...

Переглянути

Облік будівельних матеріалів та дизайн-проекту в БО

Доброго дня, У рамках реалізації проекту міжнародно-технічної допомоги донорська організація передає на баланс актами будівельні матеріали для ремонту приміщення. Але у переліку матеріалів також є будівельні ліси...

Переглянути

Списання безнадійної заборгованості в БО

Доброго дня!В благодійній організації в 2016 році залишились гроші на рахунку збанкрутілого банку.Банк в стадії ліквідації.Як правильно документально оформити і списати суму заборгованості, якими бухгалтерськими...

Переглянути

Передання комп'ютерів дітям з малозабезпеченних сімей: оформлення

Доброго дня, звертається до Вас БО "Львівська освітня фундація", ми отримали від ІТ компанії "Софтсерв" 10 вживаних комп’ютерів, ціною по 600,00 грн. за кожен, тепер наша організація має на меті передати дані...

Переглянути

Оформлення закупівлі благодійним фондом товарів у супермаркеті

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити купівлю продуктів харчування у звичайному супермаркеті для дитячого будинку? Чи потрібен лист від Дитячого будинку із списком продуктів і відповідно наказом...

Переглянути