Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Бухгалтерський облік благодійної допомоги за проектом

04 вересня 2017, 14:09 до роздiлу

Ольга Філінович

Доброго дня. Благодійна організація (далі- БО) реалізує проект "Мрії здійснюються" за яким для дітей закупаються подаруки. Кошти заходять на розрахунковий рахунок БО як благодійна допомога для придбання дитячих подарунків для дітей (так вказано у вхідному платіжному дорученні). Система така: 1. батьки дитини пишуть заяву на ім'я голови правління БО з проханням надати благодійну матеріальну допомогу у вигляді велосипеда; 2. від батьків отримуються ксерокопія паспорта та ідентифікаційного номера; 3. БО замовляє у постачальника рахунок на велосипед, оплачує його; 4. велосипед надходить до БО разом із накладною; всі документи виписані на БО; 5. щоб забрати велосипед, батьки пишуть розписку про отримання велосипеду і забирають його; 6. БО звітує донору про використані кошти. На цьому мрія дитини виконана. Вартість велосипеда складає 5000,00 грн. Питання: 1. в такому випадку БО потрібно утримати і сплатити з суми 2760,00 грн. ПДФО та ВЗ (5000,00-2240,00=2760,00)? 2. податки сплачувати по місцю реєстрації батьків, а не БО? 3. чи потрібно, щоб кошти на сплату податків БО повернули батьки? Як це оформити? 4. як оформити дану операцію у бухгалтерському обліку? Як провести у програмі 1С.8 ? Що з амортизацією? Як списати з обліку велосипед? 5. якщо у БО є склад, проводити по складу велосипед (картка м-12)? 6. в 1 ДФ як показати? Дякую за відповідь.

Відповідь

Лариса Фещенко

04 вересня 2017, 14:09

1.     Благодійна допомога у вигляді велосипеда вартістю 5 000 грн.  з метою оподаткування розглядається як нецільова і оподатковується відповідно до п.п. 170.7.3,  з урахуванням вимог п. 164.5 Податкового Кодексу  України ПКУ, а саме:

не оподатковується в межах 2 240,00 грн., а сума перевищення 2 760,00грн. оподатковується ПДФО  за ставкою 18% з урахуванням коефіцієнту 1,2195 як виплата у негрошовій формі  та військовим збором без застосування коефіцієнту.

2.     Благодійна організація, яка виплачує доходи на користь фізичних осіб, є податковим агентом по відношенню до таких виплат і зобов’язана утримати та сплатити до бюджету  податки  протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання), за своїм місцезнаходженням.

3.     Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір  сплачується за рахунок виплаченого доходу. Якщо благодійна організація сплачує податки за свій рахунок, фізичні особи мають повернути їх від свого імені на рахунок або в касу благодійної організації, оскільки сума податкового зобов’язання фізичної особи, сплачена за рахунок коштів податкового агенту, вважається додатковим благом та також підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором.  

4.     Відображення операцій з отримання та передачі велосипедів у бухгалтерському обліку

-        Отримання БО благодійної допомоги на рахунок у банку

Дт 311 «Рахунки в банках»

Кт 48 «Цільове фінансування і цільові надходження»

-        Перерахування коштів постачальнику на придбання велосипедів

Дт 631 (685) «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» («Розрахунки з іншими кредиторами»

Кт 311 «Рахунки в банках»

-        Оприбуткування (на склад) велосипедів

Дт 20,28 «Виробничі запаси» («Товари»)

Кт 631 (685) «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» («Розрахунки з іншими кредиторами»

-        Передача велосипедів отримувачам благодійної допомоги на підставі заяв батьків,  видаткових накладних або актів приймання/передачі:

Дт 377 «Розрахунки з іншими дебіторами»

Кт 20,28 «Виробничі запаси» («Товари»)

Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності»

Кт 377 «Розрахунки з іншими дебіторами»

-        Нарахування доходу в частині понесених витрат

Дт 48 «Цільове фінансування і цільові надходження»

Кт 71 «Інший операційний дохід»

5.     Вартість придбаних велосипедів не підлягає амортизації,  оскільки вони придбаваються для передачі у якості благодійної допомоги і у власній діяльності БО не використовуються (не експлуатуються). 

6.     Списання  з обліку (з балансу)  велосипедів здійснюється на підставі видаткових накладних або актів приймання- передачі ТМЦ,  що підтверджують їх передачу одержувачам благодійної  допомоги.

7.     Картка складського обліку матеріалів за формою М-12 застосовується для обліку руху матеріалів на складі за кожним сортом, видом та розміром, заповнюється на кожний номенклатурний номер матеріалу і ведеться матеріально відповідальною особою (комірником, зав. складом). Записи у картці виконуються  на підставі первинних прибутково-видаткових документів у день, коли відбувається операція.

Рішення про доцільність застосування карток за формою М-12 у документообігу БО приймається  її виконавчими органами та визначається з урахуванням обсягів товарно - матеріальних цінностей, наявності складського приміщення, комірника або іншої особи, відповідальної за рух та збереження матеріальних цінностей тощо.

 

8.     Сума нецільової благодійної допомоги, що надається резидентами – юридичними особами на користь платника податку протягом звітного 2017 року сукупно у розмірі, що не перевищує 2240 грн, відображається у формі № 1 ДФ під ознакою доходу «169», а  сума перевищення - під ознакою доходу «127». 

Що ж до проведення операцій у програмі 1С.8 радимо звернутися з цим питанням  до компанії, яка здійснює технічне обслуговування програмного забезпечення Вашої БО.

Останні запитання в цьому розділу

Бухгалтерське оформлення витрат на проведення безкоштовного курсу лекції

ми як РО хочемо зробити курс лекцій для молоді. статутним цілям це відповідає. для цього курсу ми орендуємо приміщення - коворкінг та витрачаємо гроші на друк матеріалів та смаколики і подарунки для молоді. Як це...

Переглянути

Облік будівельних матеріалів та дизайн-проекту в БО

Доброго дня, У рамках реалізації проекту міжнародно-технічної допомоги донорська організація передає на баланс актами будівельні матеріали для ремонту приміщення. Але у переліку матеріалів також є будівельні ліси...

Переглянути

Списання безнадійної заборгованості в БО

Доброго дня!В благодійній організації в 2016 році залишились гроші на рахунку збанкрутілого банку.Банк в стадії ліквідації.Як правильно документально оформити і списати суму заборгованості, якими бухгалтерськими...

Переглянути

Передання комп'ютерів дітям з малозабезпеченних сімей: оформлення

Доброго дня, звертається до Вас БО "Львівська освітня фундація", ми отримали від ІТ компанії "Софтсерв" 10 вживаних комп’ютерів, ціною по 600,00 грн. за кожен, тепер наша організація має на меті передати дані...

Переглянути

Оформлення закупівлі благодійним фондом товарів у супермаркеті

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити купівлю продуктів харчування у звичайному супермаркеті для дитячого будинку? Чи потрібен лист від Дитячого будинку із списком продуктів і відповідно наказом...

Переглянути