Cортувати

Реєстрація благодійних фондів та організацій

Оформлення благодійної допомоги

Управління БФ і БО

Допомога учасникам АТО і переселенцям

Публічний збір благодійних пожертв

Робота волонтерів

Реєстраційні дії БО та їх оформлення (реєстрація, внесення змін, ліквідація)

Благодійна допомога: оформлення, отримання і надання (відносини з донорами і бенефіціарами)

Оформлення гуманітарної допомоги

Звітність БФ і БО

Гуманітарна допомога: оформлення, отримання і надання

Законодавчі новації

Оплата праці та послуг консультантів

Волонтерська діяльність: оформлення волонтерів, ведення документації

Соціальне підприємництво

Гуманітарна допомога

Оподаткування благодійної допомоги

Надання благодійної допомоги

Оформлення благодійної допомоги (юр.)

Трудові відносини в БО: прийняття на роботу, звільнення, відпустки, лікарняні, ведення документації

Учасники (засновники) та органи управління БО: правовий статус, формування і діяльність

Господарська діяльність: оформлення договорів, ведення первинної документації

Оподаткування БО, благодійної та гуманітарної допомоги: нарахування і сплата податків, отримання та втрата статусу неприбутковості

Бухгалтерський облік в БО: оформлення та ведення документації та проводки

Звітність БО: податкова, статистична тощо

Перевірки та інші форми державного контролю діяльності БО

Благодійна допомога фізичній особі у вигляді сплати судового збору.

17 серпня 2017, 11:37 до роздiлу

Татьяна Бабкина

Добрый день! Как правильно произвести оплату за судебные расходы физ. лицу в виде гуманитарной помощи? Можно ли благотворительному фонду оплатить с текущего счета судебные расходы или оплачивает физ. лицо, а благотворительный фонд возмещает ему? В какой орган и каким образом отчитаться за такую благотворительную помощь? Спасибо!

Відповідь

Лариса Фещенко

17 серпня 2017, 11:37

Визначення та склад судових  витрат наведено в ст. 44  Господарського процесуального кодексу  України (від 06.11.1991 N 1798-XII), ст. 79 Цивільного  процесуального  кодексу  України" ( від 18.03.2004,  № 1618-IV), ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005  2747-IV). 

Відповідно до наведених норм, судові витрати це: судовий збір та витрати, пов'язані з судовим розглядом справи, у тому числі і витрати на правову допомогу. 

За визначенням Закону України від 02.06.2011,  № 3460-VI "Про безоплатну правову допомогу" правова допомога – це надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення, а правові послуги - надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; здійснення представництва інтересів особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; забезпечення захисту особи від обвинувачення.

Порядок надання безоплатної правової допомоги фізичним особам на благодійних засадах фізичними та юридичними особами, які займаються благодійною діяльністю самостійно або спільно з відповідними благодійними організаціями, регулюється відповідним законодавством і статутами цих організацій.

Гуманітарна допомога  згідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу  від 22.10.1999,  № 1192-XIV  є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об'єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації.

Згідно до ст. 3 Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації»  благодійна діяльність здійснюється благодійними організаціями,  зокрема, у сфері законного представництва і правової допомоги на користь  бенефіціарів.

Таким чином, якщо статутом Вашої організації згідно до вимог Закону “Про благодійну діяльність та благодійні організації” передбачено надання правових послуг, то їх  оплата  на користь бенефіціара може бути здійснена за  його заявою (договором з бенефіціаром) у порядку, визначеному рішенням  уповноважених на це відповідних органів благодійної організації.

Що стосується  решти судових витрат,  які не включаються  до складу правової допомоги,  зокрема,  оплати судового збору, послуг за проведення судової експертизи тощо,  то слід зазначити, що оплата таких витрат або їх компенсація не відноситься до сфери благодійної діяльності і може призвести до позбавлення статусу благодійної організації щодо  пільг  з оподаткування податком на прибуток.

 

Сума благодійної допомоги, що надається благодійником - юридичною особою на користь фізичних осіб,  відображається  у Податковому  розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою N 1-ДФ, затвердженому  наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. N 4, який подається до податкових органів.

Останні запитання в цьому розділу

Бухгалтерське оформлення витрат на проведення безкоштовного курсу лекції

ми як РО хочемо зробити курс лекцій для молоді. статутним цілям це відповідає. для цього курсу ми орендуємо приміщення - коворкінг та витрачаємо гроші на друк матеріалів та смаколики і подарунки для молоді. Як це...

Переглянути

Облік будівельних матеріалів та дизайн-проекту в БО

Доброго дня, У рамках реалізації проекту міжнародно-технічної допомоги донорська організація передає на баланс актами будівельні матеріали для ремонту приміщення. Але у переліку матеріалів також є будівельні ліси...

Переглянути

Списання безнадійної заборгованості в БО

Доброго дня!В благодійній організації в 2016 році залишились гроші на рахунку збанкрутілого банку.Банк в стадії ліквідації.Як правильно документально оформити і списати суму заборгованості, якими бухгалтерськими...

Переглянути

Передання комп'ютерів дітям з малозабезпеченних сімей: оформлення

Доброго дня, звертається до Вас БО "Львівська освітня фундація", ми отримали від ІТ компанії "Софтсерв" 10 вживаних комп’ютерів, ціною по 600,00 грн. за кожен, тепер наша організація має на меті передати дані...

Переглянути

Оформлення закупівлі благодійним фондом товарів у супермаркеті

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити купівлю продуктів харчування у звичайному супермаркеті для дитячого будинку? Чи потрібен лист від Дитячого будинку із списком продуктів і відповідно наказом...

Переглянути