Оформлення благодійного заходу БФ

07 грудня 2021, 12:31 до роздiлу

Романович Володимир

Доброго дня! Благодійний фонд організовує конкурс для маленьких дітей до дня св. Миколая. Розробили лист-прохання до підприємців Рівненщини щодо надання іграшок та солодких подарунків. Підкажіть, будь ласка, як це правильно все оформити, щоб у податкових органів не було запитань. Тобто, є підприємці, які і не хочуть афішувати те, що вони надали подарунки, а є такі яким потрібно публічно подякувати. Як прийняти та списати подарунки для дітей? Діти з різних сімей, не тільки з категорій потребуючих. Можливо публічний збір благодійних пожертв? Підкажіть, як це краще і простіше все оформити?

Відповідь

Максим Стрельчук, юрист, експерт із питань діяльності благодійних організацій

07 грудня 2021, 12:31

 Добрий день!

Проведення заходу можна оформити наказом керівним чи іншим рішенням компетентного органу управління фонду, уповноваженого на це статутом фонду. Відповідне рішення повинно містити порядок організації заходу, відповідальну особу, склад і вартість подарунків, склад їх одержувачів (персонфіковано або ні, батьки чи діти в першому випадку)  тощо. При цьому діяльність в рамках заходу повинна повністю відповідати статутним цілям і завданням фонду, інакше існуватиме ризик здійснення нецільових витрат та позбавлення фонду статусу неприбутковості згідно пп. 133.4.2-133.4.4 Податкового кодексу.

Приймання коштів або майна від благодійників можна здійснювати і як публічний збір благодійних пожертв (наприклад, шляхом розміщення відповідного оголошення та\або публічної оферти на сайті фонду), так і індивідуально на підставі персоніфікованих письмових звернень фонду. При цьому приймання майна від благодійників необхідно оформлювати первинними документами (наприклад, актами приймання-передачі), в яких рекомендується вказувати вартість майна для бухгалтерських цілей.

Щодо роздачі подарунків, необхідно звернути увагу на те, що подарунки вартістю до 25% мінімальної зарплати (на сьогодні це 1625 грн.), не оподатковуватимуться ні ПДФО (згідно п. 165.1.39 Податкового кодексу), ні ВС, ні ЄСВ. При цьому якщо порядок їх роздачі сформульовано в рішенні про проведення заходу як неперсоніфікований, для списання буде достатньо, на мою думку, звіту про проведення заходу від відповідальної особи та акту списання товарів (хоча в даному випадку, в залежності від того, наскільки обгрунтованою є неперсоніфікована роздача, може залишатися ризик необхідності сплати штрафу за неподання звітності про дохід фізичних осіб). У випадку персоніфікованої роздачі додатково необхідно зробити відомість роздачі, в якій відобразити ідентифікаційний номер відповідних одержувачів, а також подати відповідну звітність про дохід фізичних осіб.

Останні запитання в цьому розділу

Порядок оформлення продуктів харчування в бух.обліку, отриманих від ФОП

Доброго дня. Наша організація отримала від ФОП за договором пожертви продукти харчування, для безкоштовної роздачі під час благодійної акції. Підкажить, будь ласка, як це коректно відобразити в БО. Дякую.

Переглянути

Документальне оформлення безкоштовного надання спортивних послуг фіз.особою

Доброго дня! Є запитання, яке полягає в тому, що є фізична особа, яка має бажання безкоштовно надавати спортивні послуги в комунальному закладі освіти. Як це вірно документально оформити? Намагався знайти зразок...

Переглянути

Проведення конкурсів БО на платній основі

Чи має право благодійна організація, яка має статус неприбутковості, організовувати пісенні та художні конкурси для дітей на платній основі, тобто коли кожен конкурсант вносить певну суму коштів за участь в конкурсі...

Переглянути

Організація БФ семінару

Добрий день. Чи є законним і яким чином правильно це назвати, можливо співробітництво, коли Благодійний фонд організовує проведення семінару ( відповідно до статуту), а саме на себе бере поширення інформації про...

Переглянути

Проведення благодійної акції

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи може комерційна організація провести благодійну акцію, наприклад, перераховувати 1 грн з кожної проданої одиниці товару благодійному фонду? Як оформити правильно таку акцію,...

Переглянути